2008 m. spalio 31 d., penktadienis

Ir vėl riešinės...

Fabrikėlis tęsia darbą...
Once more: wristlets...

2008 m. spalio 30 d., ketvirtadienis

Riešinės

Štai ir dar dvi poros riešinių. Juodosios buvo užsakytos (viena močiutė nori padovanoti anūkei, kuri rengiasi vien juodai, bet kadangi juodi karoliukai nelabai būtų įžiūrimi, tai gal tiks ir mėlyni). O bordinės kada nors ieškosis šeimininkės (kai kioską kokį atsidarysiu...)Two more pairs of wristlets.

2008 m. spalio 26 d., sekmadienis

Šalikas

Nusimezgiau šaliką. Tiksliau, turėjau mocheros, tai numezgiau. Tik nežinau, ką su juo veiksiu, pati nešioju ilgesnius. Teks arba padovanoti, arba vėl kas ateis į svečius, pamatys ir paprašys, kad parduočiau...
My newest scarf.

2008 m. spalio 25 d., šeštadienis

Swapinė dovanėlė

Po pertraukos vėl užsimaniau sudalyvauti swape. Tad savo porininkei padariau štai tokią dovanėlę. Dabar jau lauksiu savosios.This is a present I made for swap.

2008 m. spalio 24 d., penktadienis

Vilkai

Tai buvo mano mamos meilė iš pirmo žvilgsnio. Tai kas beliko gerai (tikiuosi...) dukrai: pirkti rinkinį, laukti, kol jį atsiųs ir siuvinėti. Būtų visai neblogai užbaigti iki gimtadienio. Tik tada jokie kalėdiniai darbai nebus išsiuvinėti. Ką daryti, ką daryti? Picture for my mother. It was her love at first sight.

2008 m. spalio 12 d., sekmadienis

Rudenio gėrybės

Baisiai skubėjau, kad dar spėčiau įšokti į nuvažiuojantį traukinį. Kiek pamenu, Upside Down rudeninius darbus iki spalio 15 kuriam. Visa bėda, kad per savaitę taip ir nesugalvojau, ką aš veiksiu su šituo moliūgėliu. Na, tegul pastovi, kol kokį gerą receptą rasiu (žinau tik, kad nebus pinkeepas, nežinau, kur juos po to dėti, nors daryti ir įdomu...). Tad štai tas moliūgas, į kurį paukščiai kėsinasi, gal nesules... Heart in Hand "Little Pumpkin In The Patch": DMC ir Anchor siūlai, lietuviškas (Nordic) linas, daugmaž atitinkantis 40.
This is my autumn design for Upside Down: Heart in Hand "Little Pumpkin In The Patch", DMC and Anchor threads, lithuanian linen. Still do not know, how to use it...

2008 m. spalio 8 d., trečiadienis

Apie reikėjimus

Jau prieš kelerius metus išsisiuvinėjau ikoną. Štai šitą (man jinai - pats brangiausias iki šiol padarytas darbas)O vakar ko gero geriausiame Kauno knygyne radau jos sesutę (tiksliau reiktų sakyti, kad prosenelę, nes jai jau apie 100 metų gali būti). Ta pačia proga supratau, kaip sunku nufotografuoti, kai stiklas ne antirefleksinis - savo atspindžio niekaip nepavyko paslėpti :(Na, niekaip negalėjau aš palikti šito paveikslo Staniuliui bei kitiems jo klientams, privalėjau nusipirkti, nors ir neturėjau jam pinigų... Na, išgyvensiu kaip nors, bet užtat paveikslas jau mano :)
Štai taip paveikslas atrodo jau išvalytas ir sudėtas.
Galvojau, jog išvalius teks jį nešti rėmintojui, kad sutvarkytų rėmą (visuose sujungimuose matosi tarpai). Visgi tai nebus įmanoma. Kad tarpai sumažėtų, paveikslas turėtų kabėti patalpoje, kuri nedžiovinama centralinio šildymo išsausintu oru. Panašiai mums buvo su senomis knygų bei rūbų spinta ir lovomis, kurios, įvedus centralinį, gerokai susitraukė (o lovas išvežus atgal į Zarasus, per pirmają žiemą tarpai gerokai sumažėjo). Kuo dar labai džiaugiuosi, tai tuo, jog manęs laukia nedidelis detektyvas - išsiaiškinti, kam priklausė šis paveikslas. Nugarėlėje priklijuotas užrašas skelbia, jog šio paveikslo numeris - 201, o jis priklausė Kazimierui Gavėnui. Dar nežinau, kas jis toks. Reiks nueiti į bibliotekas, paieškoti. Vienintelė google rasta užuomina - kad tūlas Kazys Gavėnas buvo knygnešys, 1884 m. buvo moksleivis. Įmanoma, kad šis paveikslas priklausė jam. O šitai išsiaiškinus beliks sužinoti, kam buvo renkamos lėšos, gautos už paveikslus, ir kur gi kažkada buvo aukojamos Mišios už visus rėmėjus (na, tokios smulkmenos, sakyčiau :D ).Pirmiausiai, be abejo, paveikslas buvo išardytas, išmesti kandžių lavonėliai, apvalytas. Nuėmus stiklą, pavyko perskaityti (bent jau taip spėju) užrašą: O Motyna Neliaujančiosjos Pagelbos, pagelbėk idant Dievo nenustočiau!Ir pabaigai keli siuvinėjimo elementai (kurių kandys nesuvalgė) iš arčiau:
Yesterday I bought a sister for my stitched icon (simply I could not leave it in an antique book shop). Well, a little bit older sister. This picture has about 100 years...
I know the name of a person, who once bought this picture (it was written on a frame). So now I must identify him (hope, this will be possible).

Riešinių fabrikėlis

Prisireikė man juodo siūlo riešinėms, turimą jau išmezgiau. Deja, deja, kaip tyčia jo nebuvo. Tai kaip jūs galvojat, kuo tai baigėsi? Aišku, kad prisipirkau kitų spalvų siūlų riešinėms. Reikės dabar karoliukų atsargas kraustyti ir žiūrėti, kurie derės prie šių siūlų (tikrai žinau, kad bent jau dėl rudų siūlų nereiks sukti galvos, prie jų derančių karoliukų turiu).
P.S. Nusprendžiau bandyti prisiminti anglų kalbą, parašinėti kiek ir ja. Gal kas paskaitys... I like wristlets (a part of national Lithuanian costume) more and more. I use traditional motives of weave making them. So when I went to buy black wool for them, my purchase was a little bit bigger (and they had no black wool...) :)

2008 m. spalio 6 d., pirmadienis

Dar vienos riešinės

Patiko man jas megzti... Labai, labai... Net buvo kilusi mintis, kad ką veiksiu, kai jų prisimegsiu, gal kokį kioską atidaryti, parduoti vienas kitas. Pagalvojau... Tai jau kelis užsakymus turiu, o dar riešinių pertekliaus nėra. Bet šitos tai jau bus man, man ir tik man (tai reiškia, kad aš jų niekam nedovanosiu, na, gal kam labai ypatingu atveju nebent paskolinsiu...)