2009 m. liepos 14 d., antradienis

Riešinės? Riešinės...

Dar viena pora riešinių. Šį kartą - užsakymas. Moteriai dainų šventei reikėjo prie jos tautinių rūbų derančių riešinių. Pagal siuvinėjimą ant jos marškinių rankovių nusipiešiau raštą ir jį atkartojau mezginyje. Atrodo, kad rezultatu ji liko patenkinta. O man šis raštas labai patiko, tad juo megsiu dar bent vienas.
I was asked to knit one more pair of wrist warmers. This woman wanted them for her national costume. So I have taken the motive from the stitching of her sleeves and here is the result.

7 komentarai:

 1. Agne, o gal padarytum bloge kokią virtualią riešinių mezgimo pamokėlę, a? Baisiai jau gražios...
  Jeigu neturėsi kada pamokyt, tai bent jau išduok, kokio numerio biserį perki? :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Oi, šiuo metu nemezgu jokiu riešinių. Kai megsiu, galėsiu ir pamoką padaryti (nieko čia sudėtingo. Kadangi turiu porą užsakymų, tai per artimiausią mėnesį parašysiu (tada beliks nepatingėti įdėti; paskutiniu metu tinginys apėmė kažkoks).
  O dėl karoliukų: perku tuos, kurie telpa ant siūlo... pradedant čekišku biseriu Stiklėje, čekišku, prancūzišku ir japonišku biseriu www.rankdarbiai.com, ir baigiant gutermanno karoliukais, kurie yra gerokai didesni, bet lenda ant suktos merino vilnos. Jeigu žinočiau, iš kokių siūlų megsi, tada galėčiau kažką patarti. Dabar teks pačiai bandyti.Arba kurią dieną susiorganizuoti nevirtualią riešinių mezgimo pamoką ir viską gyvai pamatyti.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Siūlų dar neieškojau, bet žiūrėsiu tokio storio, kad būtų galima megzt 2-2,5 mm virbalais. Nors aš mezgu laisvokai, tai paprastai tokiais virbalais mezgu tada, kai rekomenduojami būna 3-3,5 mm :D
  Bandžiau įdomumo dėlei užsivert ant panašaus storio "Nidos" siūlų iš "Gerų akių" Mill Hill siuvinėjimo karoliukus, tai šnipštas gavosi :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. Na, na, na... Riešinių taip niekas nemezga. Pirmiausiai ieškomės 1,5 numerio virbalų. Po to mokomės megzti tankiau (aš irgi mėgėja laisvai megzti, bet dėl riešinių reikia pasistengti). O tada toliau konsultuojamės (labai norint įmanoma ir susitikti, knygą apie riešines pavartyti ir t.t.) arba laukiam spalio mėnesio ir perkam "Rankdarbių kraitelę" nes nekurie asmenys prisižadėjo paruošti riešinių mezgimo pradžiamokslį...

  AtsakytiPanaikinti
 5. Oooo, kokia gėda, o aš galvojau, kad 2 mm virbalai yra patys mažiausi :D
  Gerai, ieškosiu dar plonesnių, o kai prisikaupsiu morališkai tokiems kruopštiems darbams, tai kreipsiuos pagalbos, gerai? :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai gražios riešinės. :) Kiek suprantu iš komentarų, tai merino vilna yra tinkama mezgimui..tiesa?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū :) Taip, merino vilna tinkama, esu ne vienas riešines iš jos numezgusi. Svarbiausia tankiai sumegzti.

   Panaikinti