2009 m. rugpjūčio 31 d., pirmadienis

Hardangeris

Šiandien jau galiu rodyti baigtą savo pirmąjį siuvinėjimą hardangeriu. Pirmas darbas ir pirma mano kūrybos šio siuvinėjimo schema... gal ir visai neblogai, kaip pirmam kartui. Tiesa, suvokiau, kad servetėlių visgi nelabai turiu kur dėti. Bet jau noriu kokios nors panašiais raštais siuvinėtos staltiesės. O sodybos verandoje labai tiktų tokios užuolaidėlės, kad dalį pietinės saulės užstotų.
My very first hardanger stitching is finished. Created the pattern myself and liked this stitching very much. It is quite small (32x32 cm), but I am dreaming about some big tablecloth now...

6 komentarai:

 1. Man gražu :). O tai lietuviškai ne peltakiavimu vadinama?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ugne, labai geras klausimas. Aš irgi galvojau, kaip šitą siuvinėjimą pavadinti. Na, esu radusi pavadinimą, kad tai yra jau nepamenu koks peltakiavimas. Bet prie jo parodyti ir dygsniai, kurie hardangeriui nebūdingi. Peltakiavimu juk mes paprastai vadinam "merežkavimą" (beje, anglakalbėje literatūroje jis vadinamas ukrainietiškuoju siuvinėjimu; ko gero mūsų adinukė, jei kas kada apie ją angliškai rašytų, galėtų vadintis lietuviškuoju siuvinėjimu). Hardangeris - irgi vietovardis. Tai Norvegijos regionas, kuriame susiformavo ir vėliau po Europą pasklido šis siuvinėjimo būdas. Šiaip šio siuvinėjimo ištakos yra senovės Persijoje, o Europoje jis įgijo labai skirtingų formų, tad būtų dabar jau sudėtinga vėl ieškoti bendrų pavadinimų. Aš tik džiaugiuosi, kad šis pavadinimas kilęs iš vietovardžio, tai nereikia naujo termino kurti.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ale čia darbo darbelio... Net silpna žiūrint :)))

  AtsakytiPanaikinti
 4. This is also very beautiful :)
  I wish I would have enough time left (and less projects) to try Hardanger also... :)

  AtsakytiPanaikinti