2009 m. rugsėjo 21 d., pirmadienis

Kilimas

Nerodytų darbų aš turiu: ir pradėtų, ir pabaigtų... Tik paskutiniu metu vis pritrunka laisvos minutės juos sudėti į blogą. Kartais pasidaro gaila tų kelių minučių, nes jas galima kažkaip kitaip, naudingiau panaudoti. Taip nebelieka laiko ir skype paplepėti, ir čia ką nors parašyti. Bet kad puslapis visai nenumirtų, parodysiu, kokį rankdarbį "perpirkau". Deja, pirmoji jo darytoja pridarė klaidų. Tiksliau vieną, bet esminę. Ji pirmiausiai išsiuvinėjo kilimo kraštus ir jį apkirpo. O kadangi, kaip dažnai būna, piešinys buvo atspausdintas nelygiai, man tenka du kilimo kraštus ardyti. Vieną jau apsiuvau, bet kito apsiuvimui lieka labai mažai vietos (kiti kraštai dvigubi, o šitas - viengubas). Reiks susirasti kokią medžiagą ir ja apsiūti. Tada bus galima ir apsiuvinėti.
Šiaip narstyti labai patiko: darbas greitai didėja, rankos dirba automatiškai, visai nereikia galvoti. Tiesiog rišk ir džiaukis. Jau mąstau, kad gal prie kilimo reikėtų pagalvėlių. O gal sofos užtiesalo. O gal... ? Vienu žodžiu, jeigu prapulsiu ilgesniam laikui, žinokit, mane pagrobė pūkuotos mūzos.

I have many many UFOs. Well, they are not real UFOs, they are simply works in progress. One of them is here: my new try - carpet. I have got it started and with some mistakes. The first maker of this carpet cut it too much, so now it is a little bit too small to make it as it had to be. I'll have to think how to correct it. But I like the process and I thing, that few pillows on my sofa could look great...
P.S. Nuotraukoje nurišta maždaug ketvirtis kilimo.

6 komentarai:

 1. dar viena nauja technika! bet ir "naginga" gi tu Agne:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Paskutiniu metu ir as daznai cia apsilankau ir kaskart nustembu, vis kazkas idomaus, naujo, grazaus.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kaip įdomu! O paskui tuos kutukus reikia dar kažkaip apkarpyt ar sulygint, ar lieka taip, kaip surišai?

  AtsakytiPanaikinti
 4. О! Ковер! Вот это да!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Ačiū, merginos :)
  Jurga, pagal viską šito kilimo jau kaip ir nereiktų apkarpyti, bet kadani ne visi siūlai lygūs, tai aš vieną kitą ilgą patrumpinsiu. Jeigu tai būtų tikras ausinis kilimas, tada jis būtų karpomas ir net ne vieną kartą. Paryžiuje buvau karališkose (buvusiose karališkose) gobelenų dirbtuvėse. Ten mačiau ir audžiamus, ir rišamus kilimus. Tai jie nuaudę tam tikrą gabalą jį apkerpa. Vėliau antrą kartą apkaro dar didesnį gabalą, taip į sulygindami. Be to, nuo kelių karpymų kilimas tampa minkštesnis, puresnis, lygesnis.

  AtsakytiPanaikinti