2009 m. spalio 28 d., trečiadienis

BRUNO CAELOS PETIIT: Iš šv. Brunono Kverfurtiečio gyvenimo ir kankinystės


Spalio 29 d., 19 val. Vilniaus Šv. Ignoto bažnyčioje įvyks „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ sakralinės muzikos festivalio koncertas prieš tūkstantį metų įvykusiai šv. Brunono misijai Lietuvoje paminėti.

Atlikėjai: „Schola Gregoriana Vilnensis“, Čiurlionio kvartetas, aktorius Ridas Jasiulionis. Koncerto programoje: grigališkasis choralas, Dianos Čemerytės „Ave maris stella“, lotyniški ir lietuviški tekstai iš Brunono Kverfurtiečio gyvenimo ir mirties aprašymų („vitae“).

Antrasis Vilniaus arkivyskupijos globėjas, vienuolis benediktinas, imperatoriaus kapelionas, misijų arkivyskupas, Šventosios Romos imperatorių Otono III ir Henriko II politikos vykdytojas, kankinys ir Katalikų bažnyčios šventasis Brunonas Bonifacas Kverfurtietis (apie 974–1009) pradėjo liudijimų apie Lietuvą istoriją. Jeigu ne jo kankinystė ir mirtis, Lietuvos vardas nebūtų pirmą kartą paminėtas 1009 metais.

Koncerto programą sudarys grigališkojo choralo giesmės iš kankinių mišių ir liturginių valandų, giedojimai iš benediktiniškosios liturgijos, skaitymai iš įvairių viduramžių kronikų, atspindinčių šv. Brunono gyvenimą, misionieriškąsias keliones bei paskutiniąją iš jų. Programą praturtins Vokietijoje gyvenančios kompozitorės Dianos Čemerytės styginių kvartetas, įkvėptas grigališkojo choralo himno ir pagrįstas senosiomis muzikos technikomis – „Ave maris stella“.

Įėjimas nemokamas.
Koncerto rengėjas – Vilniaus Šv. Kazimiero grigališkojo choralo studija.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą