2010 m. sausio 28 d., ketvirtadienis

Siuvinėtų darbų paroda

Šiandien buvau parodoje. Tiksliau, poroje. Aplankiau po poros dienų pasibaigsiančią karalienės Viktorijos laikų mados parodą Radvilų rūmuose. Pasigrožėjau suknelėmis, nėriniais, mezginiais, siuvinėjimais. Eilinį kartą supratau, kad kuo toliau, tuo labiau viskas regresuoja. Na gerai, ne visai viskas. Bet tais laikais net audiniai buvo lygesni, plonesni, tankesni. O juk verpė, audė rankomis. XIX a. jau ir mašinų atsirado, bet jos buvo dar labai primityvios palyginus su šiuolaikinėmis. Tad gal reikėtų dar kartą kelti revoliuciją ir sudaužyti šiuolaikines mašinas (savo Singer'io tai neatiduočiau, bet jis iš beveik anų laikų, pagamintas 1907, o siuva daug geriau už sovietinę Čiaiką).
Bet aš ne apie tai. Apie šią parodą jau buvo daug kur rašyta. Tad jei dar nebuvot, paskubėkit.

Bet verta paskubėti ir į dar vieną parodą, kuri irgi baigiasi šią savaitę. Marijos ir Jurgio Šlapelių namuose - Milos Kudinos siuvinėtų darbų paroda. Ir tie darbai yra nuostabūs. Nesiruošiu čia rašyti recenzijos, kalbėti apie rytų įtaką tiems darbams, gamtos motyvus juose ar pan. Juos reikia žiūrėti. Tad dar turite tris dienas - iki sekmadienio.
Marijos ir Jurgio Šlapelių namai muziejus įsikūręs Pilies g. 40, dirba trečiadieniais - sekmadieniais 11-16 val.
Bandžiau fotografuoti vieną kitą paveikslą. Bet kadangi jie su stiklais, atsispindi langų ir lempų skleidžiama šviesa, tai nuotraukos prastokos. Jos vien tam, kad nepagailėtumėt laiko ir nueitumėt pasižiūrėti.

Ir labai graži lietuviška gėlė nuostabiu žiedu - usnis. Aš jas labai myliu.5 komentarai:

  1. JŪSŲ auksines rankos,geros mintys,sekmes

    AtsakytiPanaikinti
  2. Oi ne, čia ne mano darbai. Taip aš dar tik mokausi siuvinėti. Tikiuosi, kad kada nors išmoksiu.

    AtsakytiPanaikinti