2010 m. kovo 24 d., trečiadienis

"Vienos nakties siuvinėjimas"

Turėjo būti ilga naktis, kad spėčiau išsiuvinėti šį paveiksliuką. Įgūdžiai mano dar ne tokie, kad prisėsčiau ir per vieną vakarą išsiuvinėčiau. Man prireikė kelių vakarų. Be to, periodiškai lindau į Mary Corbet blogą, kuriame yra nuostabios lygiojo siuvinėjimo pamokos. Teoriškai būtų reikėję nuo jų pradėti. Praktiškai aš jas kada nors išsiuvinėsiu, bet dabar man labai labai prisireikė šio žiedo. Beata kažkada paskolino žurnalą "Inspirations". Tai buvo pirmasis gyvai matytas šio žurnalo numeris, po kurio, deja, nublanko daugybė iki tol vertintų žurnalų, o savo namuose gulinčią didžiausią siuvinėjimo kryžiuku žurnalų kolekciją būčiau iškeitusi į kelis "Inspirations" numerius. Dabar jau turiu ir porą nuosavų numerių. Beatos gražuolį žadėjau atiduoti, kai išsiuvinėsiu rožytę, bet kadangi ji artimiausiu metu nieko nežada iš jo siuvinėti, vėl atsiėmiau. Ten dar yra didesnė rožytė, temaris, nuostabi jakobiniškojo siuvinėjimo pagalvėlė (tiesa, nežinau, kada aš ją siuvinėsiu, reikėtų net kelių rūšių keliolikos spalvų vilnonių siūlų, specialaus audinio, kurio Lietuvoje nėra kuo pakeisti...).
Tad štai ir manoji rožė, apie kurią mama, kaip vakar vakare minėjau, pasakė: "pradedi išmokti siuvinėti" (jau išmokiau ją, kaip turi atrodyti rimti siuvinėjimai; beje, siuvinėti neatrodė taip baisiai sudėtinga, ypač kai turėjau gerų mokytojų - reikėjo tik išdrįsti pradėti).
Techninės detalės: siuvinėta ant lietuviško "Nordic" lino (teoriškai turėtų tikti ir siuvinėti kryžiuku, artikulas 21108/00 rodo, kad apmatai ir ataudai yra lygūs) vienu DMC siūliuku (kiek pamenu, naudotos 11 spalvų). Schema piešta ir siūlai naudoti nurodyti "Inspirations" 62 numeryje. Siuvinėjimo techninius klausimus spręsti padėjo Mary Corbet pamokos.

7 komentarai:

 1. labai graži, švelni gėlelė...
  siūlai šilkiniai-ar tik labai gražus blizgesys

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ačiū :)
  O siūlai - patys paprasčiausi DMC. Įtariu, kad tas blizgesys gal atsiranda dėl to, kad pats siūlas laisviau gula, jis ilgesnis, be to, "žiūri" į skirtingas puses. Gal dėl to ir blizga, kad šviesą skirtingais kampais atspindi. O gal ir ne dėl to. Bet siūlas tikrai paprastas, dar ne šilkai.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Gražu :)
  Man lygusis kažkaip keistai atrodo, bet čia tai liuks!

  Aš norėjau dėl lietuviško lino paklausti... Kaip žinot stambumą?
  Pavyzdžiui čia: http://www.linas.lt/linas/lt/main/produkcija?id=17572&pro=1, jei vienodas ataudų ir metmenų skaičius, turėtų pavykti lygūs kryžiukai, tik kaip žinoti kokio dydžio jie bus?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Na o man ši " vienos nakties smulkmenelė" pasirodė tiesiog fantastiška! Tikiuosi bus tesinys :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Bus, bus, kaip kitaip :D Gi žurnalą vėl atsiėmiau :D

  AtsakytiPanaikinti
 6. Perfeito Maravilhoso Bordado.
  um abraço
  Lee

  AtsakytiPanaikinti