2010 m. gegužės 11 d., antradienis

Būsimas rankinukas

Ar jūs kada fotografavote šilką, siuvinėtą įvairiais blizgučiais? Jei taip, pasidalinkit patirtimi, kaip jį nufotografuoti. Kaip juodą audinį padaryti juodu, o ne pilku. Vienu žodžiu, šiandien įvyko net kelios fotosesijos, kol buvo padarytos kelios pusėtinos nuotraukos, kurias dar patobulinau programomis. Siuvinėti buvo tikrai paprasčiau. Ir pradėta siuvinėti ne taip jau seniai - vakar vakare...
Visa istorija prasidėjo, kai sugalvojau, kad reikia man naujo rankinuko. Ir ne bet kokio, o siuvinėto. Taip namuose atsirado gero ir labai nepigaus šilko gabalas; bet koks gi netinka, net ir eksperimentams. Pradėjusi ruošti medžiagą supratau, kad būtų buvę protingiau pirmiausiai pabandyti pažaisti su prastesniu (bet tokio namuose nebuvo). Dar prieš siuvinėdama ant šilko klijavau klijinį audinį. Lyginau ir drebėjau: šilkui skirtas lygintuvo režimas akivaizdžiau per silpnas, audiniai net negalvoja sulipti. Teko po truputį kelti temperatūrą ir eksperimentuoti audinio kampe. Ir drebėti, kad šilko "nesulyginčiau". Visgi pavyko (kitaip šio įrašo ir nebūtų, o aš sukčiau galvą, ką daryti).
Siuvinėjimo piešinį pasiėmiau iš 64 "Inspirations" žurnalo numerio. Tiesa, ten ant mėlyno audinio buvo siuvinėta melsvai balkšvais siūlais ir karoliukais. Ir karoliukų ten buvo daugiau skirtingų rūšių. Bet maždaug 20 valandą tenka suktis su tuo, ką randi namuose. Nenueisi ir nenusipirksi ypatingesnių karoliukų, žvynelių ir pan. Žemai lenkiuosi "Madeirai", jų metalikai mane sužavėjo. Net ir karoliukus prisiuvinėjau ne su nematomu, bet su metaliniu siūlu. Teoriškai galėjau naudoti prabangius karoliukus, dengtus auksu, bronza, platina. Turiu ir tokių gėrių. Bet tada siūlo būtų norėjęsi prabangesnio, o jo Lietuvoje gi nerasi, bet kelias valandas iš užsienio neatsisiųsi. Vienu žodžiu, kai jau kažko neturi, tai nieko nepaveiksi; arba turi atsargų namuose, arba neturi, vistiek sukiesi su tuo, ką prikaupei). Akivaizdu, kad žiurkėno sindromas yra gerai. Svarbiausia, kad rankenas jau iš seniau turėjau.
Tad štai ir jis: šimtaprocentinis juodas šilkas, "Madeiros" šilkinis ir metalizuoti siūlai, kažkokie nekilmingi (berods kinietiški, nes labai jau nevienodo dydžio) karoliukai. Beje, apie karoliukus: šį kartą net džiaugiausi, kad jie nevinodo dydžio - buvo galima paderinti, kur dėti didesnį, o kur mažesnį.
Visas siuvinėjimas:Ir kelios detalės:Piešinį bandžiau perkelti naudodamasi sena geltona kalke. Tragedija... Tušinukas visai nesimato. Pieštukas - vos vos, audinį pasukus reikiamu kampu, o jis būtinai pats nepatogiausias siuvinėti. Šiaip taip persikėlusi piešinį, jį apvedžiojau baltu siuvėjo pieštuku. Po to dar kartą. Ir dar kartą. Ir dar... Rezultatas - plauti nereikėjo, pieštuko žymių nerasta... Įdomu, čia tokia šilko savybė? Šiandien rankinuko audinys keliaus pas siuvėją, tai paklausiu, kuo geriau būtų ant jo piešti, kuo ji naudotųsi.
Ir dar: siuvinėti auksu man visai patiko. Šiam rankinukui sunaudota tik pusė turimo audinio. Tad tikrai bus dar vienas. Kiek kitoks, nes rankenų negaus. Be to, bus siuvinėtas margais šilkais lygiuoju siuvinėjimu bei dekoruotas auksu. Galvoje vaizdinys jau yra, modelis sugalvotas. Beliko smulkmenos: nusipiešti patį ornamentą, išsiuvinėti ir pasiūti (o gal vėl nunešti siuvėjai). Ir pora sudėtingesnių darbų: priklijuoti klijinį audinį prie šilko bei perkelti ant jo piešinį. Bet vieną kartą pavyko, pavyks ir antrą.

6 komentarai:

 1. Ornamentas atrodo įspūdingai, dabar belieka sulaukti rankinės :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Šilko nebandėm, bet šiaip kodiniai žodžiai, kurie gali padėt fantazuojant, kaip nufotografuot: "softbox", http://www.tabletopstudio.com/HowTo_page.html, arba pradžiai ant blykstės baltą nosinę pabandyt dėt.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Oi kaip nekantriai viską skaičiau, ir pasirodo rankinės tai dar nėra! Kankintoja! :)oi kaip nekantru dabar bus galutinio rezultato laukti ! Na bet kokia pradžia :))

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai gražu. :) būtinai įdėk rankinės nuotrauką. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. visokių siuvinėjimo būdų išbandysi, puikiai atrodo gėlelės, dabar jau nekantriai lauksim rankinės

  AtsakytiPanaikinti