2010 m. rugsėjo 26 d., sekmadienis

Ir dar kojinių

Mama pasigyrė, kad sodyboje vienos vilnonės kojinės susinešiojo ir buvo išmestos (kiek jų ten dar liko, neskaičiavom, bet tikrai ne viena ir ne dvi poros guli dar neužsiūtos, nes užsiūtų pakanka). Išmestos vilnonės kojinės - didelė šventė, nes tai reiškia, kad reikia megzti naujas, nes juk netyčia gali pritrūkti (įsivaizduoju, kad kai kurios mezgėjos, pavyzdžiui, Sonata, dabar juokiasi, megzdama neaišku kelintą kojinių porą). Ir savaime suprantama, kad penkios naujos poros daug geriau nei viena.
Taigi, be dar vienos kojinių poros tikrai išgyvenčiau. Ir ši pora pagal pradinį sumanymą visai neturėjo būti man, o keliauti į Afganistaną. Ir nesvarbu, kad mezgiau pagal savo koją, juk jos pirmiausiai užauga, o vaikai - ne vien penkiamečiai, bet ir penkiolikamečiai. Jiems irgi reikia kojinių. Taigi, numezgiau vieną kojinę. Sudėjau kelis siūliukus vilnelės, o kad kojinės būtų tvirtesnės ir šiltesnės, pridėjau tiftiko (šiaip aš to siūlo nemėgstu, bet kojinėms sintetika suteikia stiprumo, o pūkas - papildomos šilumos).
Deja, mezgant antrąją kojinę paaiškėjo, kad siūlo turiu per mažai. Ir net panašaus neradau. Tad paėmiau baltą. Koks skirtumas, kai jau supranti, kad šios kojinės nebus dovanotos. Sunešiosiu ir tokias. Tik nesakykit, kad tiems, kurie neturi kojinių, geros bus ir tokios... Negaliu aš tokių dovanoti. Galvojau dar, ar verta čia rodyti. Bet kad jau numezgiau, tai tegul gyvuoja. "Ištremsiu" jas į sodybą, puikiai tiks į guminius batus (liaudiškai botais vadinamus, tokius, kuriems neteko garbės būti nuspalvintiems ir puikuotis lietuviškų "gyvenimo būdo" žurnalų puslapiuose; manau, savu laiku jie turėjo būti kur nors nufotografuoti ir išreklamuoti kaip naujausia stiliaus puošmena).Visgi keistas spalvų derinys. Tiksliau, joks čia derinys; ką turėjau, kas po ranka pakliuvo, tą ir suderinau... O juk turėjau kažkokio rusvo tiftiko, jis gal būtų geriau tikęs...

2 komentarai:

  1. Man tos kojines tokios meniskos atrodo... Ir dar siltos! :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Ir man jos labai gražios. Tiesą sakant, jei aš būčiau tas dovanos gavėjas, tai rinkčiausi labiau tokias, nei tvarkingas vienodas. Bet dovanų nepasirinksi, čia ne parduotuvė...:)Užtat pačiai bus taip smagu žvilgert žemyn į savo kojas ir pamatyti skirtingas nosis:))

    AtsakytiPanaikinti