2010 m. lapkričio 18 d., ketvirtadienis

Baktusai

Kartais labai tingisi fotografuoti. Tai jau minėjau. Bet kadangi turiu įprotį tuos darbus, kurie iškeliaus iš namų arba kurie bus naudojami, iš pradžių nufotografuoti, tai kažkokios nuotraukos atsiranda. Į meniškumą jos nepretenduoja, bet parodo, kad visgi kažką darau. Šį kartą du baktusai. Vienas iš jų, mėlynasis, nufotografuotas įlindo į voką ir iškeliavo perduoti mano sveikinimus su gimtadieniu. Kitas, margasis, buvo beveik nuimtas mamai nuo kaklo. Jis skirtas jai. O fonas - toks, koks pasitaikė po ranka.

2010 m. lapkričio 17 d., trečiadienis

Artišokai

Labai tikiuosi, kad jūs čia neieškosite, kaip paruošti artišokus (tokį šių žaislų pavadinimą radau vokiškoje literatūroje). Niekas jų valgyti neplanuoja. O ant kokios nors eglės jie tikrai nutūps. Pagaminau vieną ir užkabino. Tiesa, ilgai aš šių žaisliukų neužbaigiau. Pirmoji mintis buvo, kad viršų prisiūsiu. Tuomet galėčiau dovanoti vaikams ir nereikėtų bijoti, kad jie adatėles ištraukys. Bet po to patingėjau (galėčiau čia ne vieną priežastį sugalvoti, kodėl aš su adatomis viršų prismaigsčiau, o ne prisiuvau, bet ką aš čia apgausiu filosofuodama...).
Juos dar vadina Viktorijos laikų žaisliukais. Tačiau man taip ir nepavyko apie tai daugiau duomenų rasti. Jeigu tuomet juos gamino, tai tikrai ne ant putoplastinių kiaušinių. Ir adatėlėmis smaigstyti juos tikriausiai būtų buvę per brangu. Gal siūdavo medžiagines formas, o jas apsiūdavo audinių likučiais (rūbus gi tuomet dauguma irgi patys siuvosi, tad čia buvo nebrangus žaislų gaminimo būdas).
Tad štai ir mano kalėdiniai kankorėžiukai.

2010 m. lapkričio 16 d., antradienis

Knygutė

Dalyvavau knygučių keitimosi žaidime. Štai taip atrodė mano knygutė.
Schema paimta iš kažkurios "Prairie Schooler" brošiūros, siuvinėta šilkiniais "Madeiros" siūlais ant tikriausiai 28 lino (seniai jau jis guli siuvinėjimų dėžėje, o lapelis neišlikęs). Knygutė vis dar pirkta, ne mano rišta. Nepasiryžtu šiai darbo daliai. O reikėtų...
O ką aš gavau, parodysiu kitą kartą, gal net ryt.

2010 m. lapkričio 15 d., pirmadienis

Po tylos

Ilgokai nerašiau. Ir ne todėl, kad nebūtų buvę apie ką. Tiesios laisvu laiku rankdarbiavau. Darbų visai nemenkas pluoštelis susikaupė. Kai kurie buvo net visai nauji, seniau nebandyti. O dabar - tai, kas sena ir niekaip neužbaigiama. Taip mano Hana atrodo šiandien (visas dešinysis šonas jau išsiuvinėtas, padirbėjus Corel'iu, būtų galima ir visą siuvinėjimą "sumeistrauti", o su adata dar teks padirbėti...)