2010 m. gruodžio 31 d., penktadienis

Artėjant Naujiesiems

Paprastai žmonės metų pabaigoje skaičiuoja prieauglį, pelną. Na, tai, kas nufotografuota, čia jau yra. Dar kelių šiemet baigtų darbų nuotraukos atsiras po Naujųjų. Nufotografuoti irgi reikia laiko. Dar ir saulė nepamaišytų. Tad šį kartą metus baigsiu su kitų planais. Tiesa, tik siuvinėjimo. Mezgimas, nėrimas ir kiti rankdarbiai daromi neplanuotai: reikia rūbo, puošmenos, dovanos, patiko siūlai, karoliukai, norisi išbandyti raštą, namiškiai šąla ir taip toliau. Istorija čia begalinė, tad ir planuoti sudėtinga.
Su siuvinėjimu kiek paprasčiau. Namuose gyvas galas pradėtų siuvinėjimu kryžiuku. Pageidautina juos būtų kada nors pabaigti. Norisi ir kažką naujo išmokti, išbandyti. Tad štai toks mažulytis kitų metų siuvinėjimo norų planiukas. Būtų neblogai, jei būtų įgyvendinta jo bent pusė (na, kadangi šiuo metu sergu, per Kalėdas kažkur virusą susigavau, tai šiąnakt tikriausiai pasiuvinėsiu, tad jeigu pasiseks, ryt bus baigtas pirmasis iš sąrašo - gera pradžia...). Tad štai ir planai:


2011 metų planai

Kryžiuku:
- Užbaigti "Haną"
- Užbaigti "Lanarte" firmos mažą vaikišką piešinuką, kad nesimėtytų pradėtas darbas (ką su juo veiksiu, sugalvoti nebūtina)
- Užbaigti "Cirque des triangles"

Kitas skaičiuotinis siuvinėjimas:
- Išsiuvinėti hardangeriu angeliuką
- Užbaigti servetėlę hardangeriu
- Išpeltakiuoti apnertą margą rankšluostį bei apnerti ir išpeltakiuoti dar bent porą baltų.
- Išsiuvinėti samplerį sutrauktuoju siuvinėjimu.

Neskaičiuotinis siuvinėjimas:
- Išsisiuvinėti lininę staltiesę virvele ir pan. dygsniais
- Išsiuvinėti šilkais ant šilko kalėdinį paukščiuką iš "Inspirations"
- Išsiuvinėti lininių servetėlių komplektą (būtų neblogai 12...)

Istorinis siuvinėjimas:
- Užbaigti siuvinėjimo auksu samplerį
- Išsiuvinėti rinkinį jakobiniškuoju siuvinėjimu

- Išsiuvinėti 5 užuolaidėles į verandą sodyboje. Siuvinėjimo būdas dar nežinomas, audinys irgi (reikėtų naudoti turimą medvilnę, jos labai daug, bet norisi lino, kuris dar parduotuvėje).

Sutikite, atrodo neblogai. Kažin, bent pusę įveikti realu? Na, kai ką nors išsiuvinėsiu, šį sąrašą vėl ištrauksiu į dienos šviesą. Bus mano sąžinės priekaištas.

2010 m. gruodžio 30 d., ketvirtadienis

Pirštinės mamai

Tikriausiai būtų logiška, jei šiuo metu rodyčiau kalėdines dovanas. Bet gi yra žmonių, kurie gimę prieš pat Kalėdas. Tad atėjus šaltai ir netgi snieguotai žiemai, gimtadieniui jai padovanojau pirštines. Na, atrodo beveik lietuviškais raštais megztos. O visgi taip nėra. jie skandinaviški, paimti iš didžiulės Drops mezginių schemų kolekcijos. Tiesa, ten pirštinės kiek kitokios. Kaip atrodo originalios, galite ieškoti štai čia: Drops 116-7. Siūlai - ne rekomenduojama "Karisma", o minkštoji "Alpaca" - šilti ir švelnūs. Megzta sudėjus 2 siūliukus. Gal kada ir iš vieno numegsiu... Mamai dar pažadėta kepurė (bet ji jau bus numegzta po Naujųjų, šiemet nebespėju...). Ji dabar su kita pilka mano megzta kepure vaikšto. Bet juk reikia margos, prie pirštinių derančios.

Smulkmenėlės (ne visai)

Šiemet dalyvavau Yvette Stanton organizuotame kalėdinių smulkmenėlių žaidime (swap'e). Vis aš įsitraukiu į panašius veikimus. Bet juk ir daryti dovanas, ir jas gauti labai malonu. Be to, niekad nežinai, į kurį pasaulio galą siųsi tu ir iš kur gausi. Tai štai - manoji smulkmenėlė iškeliavo į Pietų Ameriką (įtariu, sušalo, tai šilumos ieškoti nusprendė):
O štai taip antroji pusė atrodo:

Mano gautoji dovana, priešingai, net iš pačios Australijos atkeliavo sniego pasižiūrėti. Pasigrožėkit:
Štai taip tos smulkmenėlės atrodo. Tačiau smulkmenomis jos atrodo tik tiems, kurie patys nebandė pasidaryti. Kas bandė, žino, kiek laiko tai pareikalauja...

2010 m. gruodžio 24 d., penktadienis

Linksmų šventų Kalėdų!


Linksmų šventų Kalėdų Jums ir Jūsų artimiesiems!
Merry Christmas for you and your families!

2010 m. gruodžio 7 d., antradienis

Nieko naujo...

Kai kurie darbai kartojasi. Gal ir ne visai kartojasi, įgauna vis kitus spalvinius ar geometrinius pavidalus, bet vis mezgasi, mezgasi ir mezgasi. Tad štai dar viena riešinių pora. Ir vėl dovana. Naudingas daiktas, kai atšąla.Naudota latviška "Ogrės" vilna, čekiški biserio karoliukai.

2010 m. gruodžio 1 d., trečiadienis

Artėjant Kalėdoms!

Jau kelintus metus "maištauju". Ruošiuosi Kalėdoms, gaminu, bet puošiu namus tik Kūčių dieną. Tada atsiranda ne tik eglė, bet ir kitos dekoracijos. Net darbe nekyla rankos iš anksto puoštis. Gal čia reakcija į prekybininkus, kurie ima skelbti Kalėdas iš karto po Vėlinių (atsiprašau, helovyno; įdomu, o kaip jis lietuviškai rašosi?), o kai kurie ir gerokai prieš jas. Bet kartais nutinka tokių netikėtumų, kai kažkokią puošmeną reikia padaryti staigiai,čiairdabar. Jeigu gerai pamenu, tai praėjusį antradienį užsukau į vieną mezgimo siūlų parduotuvę (turbūt net nekyla klausimas, kokią) ir pamačiau Korneliją, mezgančia eglutės žaisliuką. Man irgi tokio prisireikė. Tą vakarą, namo grįžusi apie 22 val., susiradau siūlus ir sėdau megzti. Naktis buvo ilga, bet ryte pirmasis bumbulas buvo baigtas. Kitą dieną ir antras. Dabar, atėjus šalčiams, skubu megztis kepurę (atkreipkit dėmesį, kad tai rašo žmogus, šį rudenį jau nusimezgęs tris kepures - jaučiuosi kaip tie kelininkai, kuriuos žiema visuomet užklumpa netikėtai). Dar ir broliui reikia megztinį baigti (tą patį juodajį, kurį kai kas matė gyvai mezgamą), liko jau labai nedaug. Po to gal dar vieną kitą bumbulą numegsiu. Manieji atrodo štai taip:
Ir vėl turiu dėkoti Sonatai už nuotraukas.
Štai ir visas ketvertas: du manieji bei Sonatos (su karūna ir širdim) ir Kornelijos (su eglute)darbai. Tiesa, šiuo metu manieji bumbulai supuojasi parduotuvėje (gal prieš šventes reiks atsiimti, o gal kitų primegsiu). O paukščiukai čiulba, kad ruošiamasi organizuoti jų mezgimo kursus. Nenustebsiu, jeigu iki jų pradžios atsiras ir daugiau bumbulų.
O žinot, kas man nuostabiausia? Kas šiuos bumbulus sugalvojo du norvegai vyrai: Arne Nerjordet ir Carlos Zachrison. Genialus paprastumas...