2011 m. sausio 21 d., penktadienis

Spalvinimo knygutė?

Šiandien ryte pašto dėžutėje gulėjo didelis vokas, kuris labai labai sunkiai leidosi ištraukiamas. Seniai (iš tiesų tai nelabai, atkeliavo greitai) laukta knyga su daugybe nuostabių angliškų siuvinėjimo piešinių. Įdomu, iš kur siuntėjai žinojo, kada išsiųsti knygą, kad ji mane pasiektų kaip tik per vardadienį? Tas grožis atrodo štai taip:Iš pirmo žvilgsnio galėtumėm ją netgi spalvinimo knygute pavadinti: viduje daugybė vienspalvių piešinukų. Pažiūrėkit patys, koks gražus namukas. O gėlės. Tik imk pieštukus ir spalvink. Pratęsus kairėje esantį piešinį, pridėjus dar daugiau rombukų ir visa tai perpiešus ant medžiagos, galima būtų išsisiuvinėti nuostabią pagalvėlę.Bet spalvinti tinka ne visi piešiniai. Kai kurių linijos baltos, o atspausdinti jie juodame fone. Nieko nebus, juos teks skenuoti, tada kompiuterio programų pagalba versti į negatyvą, o tada atsispausdinti ir...... spalvinti. Taip, taip, būtent spalvinti. Be abejo, piešinys bus keliamas ant audinio ir siūlai derinami vienas prie kito pagal tai, kokios spalvos geriausiai derės tarpusavy ir prie pasirinktų dygsnių. Bet spalvas parinkti daug lengviau, kai piešinys jau apgalvotas. Štai ir dar kelios nuostabios gėlytės, kurios galėtų tikti ant užrašų knygutės viršelio, dėžutės dangtelio, papuošti rūbo kišenę ar pan.

Vienintelė problema, kad Lietuvoje neįmanoma įsigyti šiam siuvinėjimui tinkamų vilnonių siūlų. Kažkiek esu susipirkusi "dolerinėse", kartais ten pasitaiko netgi labai geros siuvinėjimo vilnos. Visgi spalvų nepasirinksi, kokių norisi. Tad pirmiausiai eksperimentuosiu su turimais siūlais. O gal panaudosiu ploną mezgimo vilną (bet kokios mezgimo vilnos rasi 80-100 ar ir daugiau atspalvių?). Teoriškai galima būtų bandyti pačiai dažyti. Pasidaryti po kelis atspalvius grynos spalvos, tada pradėti jas maišyti... Paletę būtų galima nemažą išgauti, tik kažkodėl nėra drąsos tai net pradėti. Ir po kiek gramų reikėtų kiekvienos spalvos dažyti? Na, ką nors sugalvosiu.
O jeigu kam nors prireiktų šios knygos, ją galima rasti štai čia.

4 komentarai:

 1. Pas mus vietinėje parduotuvėje mačiau vilnonių siūlų, berods

  AtsakytiPanaikinti
 2. Na, internete aš irgi esu susiradusi, kokių siūlų norėčiau. Bet gal pirmiausiai bandysiu pati dažyti. Tuo labiau, kad man ne visi vilnoniai siuvinėjimo siūlai tinka, nes kai kurie iš jų skirti ne šiam, o gobeleniniam siuvinėjimui, tad yra per stori.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Oi, mielų mieliausia knygutė, toks įspūdis, lyg kažkas asmeniškai Tau ją nupiešė ir atsiuntė dovanų :)))
  Bus įdomu sulaukus jau išsiuvinėtų augalėlių :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aurelija, panašiai ir jaučiuosi. Ten tiek visko gražaus ir taip visko norisi. Laukiu nesulaukiu vasaros, kai bandysiu dažyti siūlus. Su medvilne neišgausiu reikalingo vaizdo. Aišku, lino, tinkamo tokiam siuvinėjimui, Lietuvoje irgi nėra. Bet ir vėl bandysiu ant paprasto. O jeigu jau nepavyks, tada teks taupyti pinigus ir siųsti iš užsienio (o tada jau siuvinėjimas kryžiuku ypač pigus atrodys).

  AtsakytiPanaikinti