2011 m. balandžio 2 d., šeštadienis

Būsimas pledas

Ko gero šiuo metu pats laikas galvoti apie šiltą vilnonį pledą: šiltasis pavasaris vis nesirodo, meteorologai dar ir sniegu gąsdina, o šilumininkai žada kitą savaitę atjungti šildymą... Gerai jau, su pledu aš pavėlavau. Bus jis rudeniui, kai atvės, o šildyti vis nepradės. Šiuo metu dar gerokai per mažai pledo turiu.
O ir priešistorė jo visai kita. Tikrai nesu tokia rūpestinga ir negalvoju apie tai, kad atšals ir reikės kažkokio daikto. Tiesiog turėjau "Teksrenos" grynos vilnos. Iš baltosios net kepurė buvau nusimezgusi. Bet net nepanešiojusi išardžiau - nepatiko. Ir štai vieną dieną peržvelgusi visus pradėtus darbus supratau, kad neturiu nei vieno, kurį galėčiau be didesnių pasiruošimų daryti kokias 10-15 minučių (jeigu pradėti darbą reikia ruoštis bent 3-4 minutes, o laisvo laiko kažką daryti turi net visas 10, tai gaila laiko net ir pradėti). Tada akis ir užkliuvo už šių siūlų (tiksliau, prisiminiau, kad ir iš jų reikia ką nors sukurpti). Ir prasidėjo... Kvadratukai patys paprasčiausi, greitai nusineria. Ir galų sąlyginai nedaug - tik du (būtent dėl šios priežasties atsisakiau pradinės minties kiekvieną eilę nerti kitos spalvos siūlu ir daryti margutį).
Šiuo metu jau turiu apie 70 kvadratų. O reikės kokių poros šimtų. Tad trečdalį jau turiu. Nors dabar vis pagalvoju, kad gal mažesnius kvadratukus reikėjo nerti, tuomet pabaigoje būtų galima įdomesnį ornamentą susiūti. Bet čia juk visiškai praktiškas daiktas, be to, skirtas dar ir siūlus sunaudoti, tad neriu iš to, ką turiu. Panašu, kad gali kokio vieno ar poros matkelių pritrūkti. Pagaliau reikės vieną nusipirkti, kad ta pačia spalva jau susiūto pledo visus šonus apnerčiau. Bet čia smulkmena. Juk atsargas sumažinsiu gal kokiais 700 gramų. O ir rankos užsiėmusios, kai kažką norisi daryti, o galva tingi idėjas materializuoti ant popieriaus.

Baltas siūlas nenorėjo fotografuotis. Tad kairiajame šone tik nelygi balta juosta. Bet nieko, pasirodys tie kvadratukai, kai bus susiūti į gabalą. Jeigu gerai pasiseks, tikiuosi gal net balandį pradėti juos susiūvinėti (nors prieš tai dar teks gerokai pažaisti, kol sugalvosiu, kaip jungti).

P. S. Šiandien gavau labai lauktą knygą apie samplerius. Tad per šią savaitę vakarais tikiuosi ją perskaityti ar bent jau perbėgti akimis. Tuomet gal jau net kitą savaitgalį tikiuosi pradėti atsakinėti į klausimus, kas tie sampleriai yra.

4 komentarai:

 1. Vai vai. Minate ant skaudžios vietos - jau nežinau kiek metų nešioju nerto iš gabaliukų pledo idėją, bet ... vis neprisiruošiu. Labai lauksiu jūsų rezultato, kuris galbūt paskatins savajį pagaliau pradėti :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. grazios spalvos lauksime esinio ir netgi pacio pledo
  gero savaitgalio

  AtsakytiPanaikinti
 3. Na, stengiuosi elgtis kultūringai ir ant nuospaudų nesimindyti. Bet kalta kažkodėl irgi nesijaučiu. Per daug dažnai ir man kas nors ant jų užmina :D
  Ačiū už laukimą, pasistengsiu artimiausiu metu (na, per kokį mėnesį tikiuosi) užbaigti.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Oho, koks projektas! As tokio dizdiulio ne nedrisciau pradeti. Man rodos, baisiausias darbas bus susiuvimas.

  AtsakytiPanaikinti