2011 m. birželio 27 d., pirmadienis

Vargšai mano siuvinėjimai...

... keičiu pažiūras, pereinu prie mezgimo...

Bet pirmiausiai gal formalus vakarinis praėjusios savaitės atsiskaitymas: šiek tiek siuvinėjau.


O dabar jau visa istorija:
viename lietuviškame siuvinėjimo forume buvo paskelbtas žaidimas skambiu pavadinimu: Mezgimo konkursas "žiurkėnėms". Taisyklės labai paprastos: mezgama tik iš turimų siūlų (be abejo, pirmiausiai juos pasvėrus). Ir sveriami nauji darbai bei sunaudoti įvairiausi mezgimo ir nėrimo siūlai. Šiuo metu paskelbtos trys nominacijos, galinčios laimėti prizus:
Daugiausiai kilogramų sumezgusi
Mažiausiai gramų pasilikusi
Įdomiausią, originaliausią darbelį numezgusi
Be abejo, į antrąją pretenduoti neturiu jokių šansų. O štai pirmajai atsargos pakankamos. Asmeniškai man sunkiausias darbas yra viską pasverti. Šiandien vakare pradėjau tas linksmybes. Rezultatas - 43,6 kilogramai. Pusšimtis tikrai bus, kai viską susversiu. Smalsiausia, kiek virš jo. Akivaizdus tik vienas dalykas: konkurso laikas siaubingai per trumpas. Tik nuo liepos 1 iki gruodžio 1. Tikriausiai reikės pradėti nuo kojinių-šlepečių (na, tokių, kurios mezgamos kokiais 5 numerio virbalais sudėjus vos ne dešimtį įvairiausių siūlų). Mocherą, be abejo, reikės palikti gruodžio 2 dienai. Riešines taip pat. Reikės tik skarų vienuoliktuką baigti. Bet jeigu siūlų atsargas bent kokiais 5 kilogramais sumažinčiau, jau būtų pasiekimas (bet mėnesiai tik 5). Daviau sau dar ir nerealų pažadą: jeigu sunaudočiau 10 kilogramų (primenu, per 5 mėnesius, tad apie pažado realumą niekas nekalba), gruodžio 2 dieną keliausiu pirkti kokių nors siūlų naujam mezginiui. Ir į kainas nežiūrėsiu. Gal tai bus kašmyras, šilkas ar koks kitas gėris, kurio tuo metu užsimanysiu (vienintelis kylantis klausimas, ar verta pradėti taupyti pinigus; šansų tiek sumegzti juk nėra...)

P.S. Visi įrašai, susiję su šiuo žaidimu, turės pavadinimą "žiurkėnėms"...

P.P.S. Su siuvinėjimu visiškai neatsisveikinu. Pirmadieniais vaizdai bus. Tik akivaizdu, kad progresas bus labai menkas.

6 komentarai:

 1. :D :D :D
  Ar tai išgydoma?.. :D
  Taip ir maga pasvert savo "sužiurkėnintus" resursus. Ne, na, pusės centnerio nebus, bet koks... pūdas... :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Neišgydoma, neišgydoma... Na, aš bandysiu sau žadėti dovanas, jei drausmingai megsiu. Gal pavyks. Pirmasis bandymas - iki gruodžio.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Niu žiauriai žiauriai viliojantis pasiūlymas su tuo siūlų svėrimu ir naikinimu. Bet nepasitikiu savo jėgomis, kad dalyvaučiau tokiose akcijose.
  Nors manau savo pačios įdomumui tai visai smagu būtų susisverti ir sužinoti, kiek žiurkėnė sutempė į namus visokių siūlų... Įtariu irgi apie 50 kg surinkčiau. Tik va su "naikinimu" prastai, nes visokiems kitokiems darbams rankos niežti ir planų prisikūriau...

  Dėkui, Agne, kad dar vieną maloniai įkyrią mintį įsiūlei ;) medituosiu apie ją... o gal kas pavyks :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Egle, aš jau sugalvojau, kaip save motyvuosiu. Dabar, iki gruodžio, siūlų nepirksiu. Be abejo, sumegzti 10 kilogramų yra nerealu. Bet kai tiek sumegsiu, leisiu nusipirkti kokių nors prabangių ir brangių siūlų (pinigų neskaičiuosiu) vienam gaminiui. Tai bus atlygis už kantrybę. Reikės dar sugalvoti, kaip smulkesnius pirkimus riboti. Gal reikės sunaudoti dvigubai ar trigubai daugiau siūlų negu noriu nusipirkti... Bet apie tai dar negalvosiu. Šiuo metu man siūlų dieta (protingiausia dabar būtų į "Mezgimo zoną" neiti, būtų daug lengviau gyventi; bet gal susitarsiu su Sonata, kad ji man nieko neparduotų :D )

  AtsakytiPanaikinti
 5. Jo..... neblogas kiekis. Aš su savo "varganais" 19 kg slepiuosi :D
  Na, laikykis, aš už tave. Nes pačiai naujų siūlų nepirkt nepavyksta -- jų tiek daug, ir visi tokie gražūs...

  AtsakytiPanaikinti
 6. Na, žiūrėsim, kuo ši avantiūra baigsim. Šiuo metu ji jau perkopė 70 kilogramų, o dar ne viskas susverta.

  AtsakytiPanaikinti