2011 m. liepos 10 d., sekmadienis

Siūlų atsargos

Štai ir sugrįžau po dar vienos savaitės atostogų. Kažkiek padirbėjau darže, kažkiek panaikinau siūlų atsargas. O prieš išvažiuodama štai kokį grožį kieme sutikau (tiksliau, net du). Galėtų sudėti kiaušinėlių. Mes chemija netręšiam, daržas kaip ir "ekologiškas", tai gal kitais metai būrelis skraidytų.


Apie tai, kaip siūlus naikinau, papasakosiu vėliau. Darbus reikia sutvarkyti (net ir du galus paslėpti man didelis darbas, o jeigu kokie keturi atsiranda...) Pagal visus skaičiavimus (labai apytikslius, nes svarstyklės ne pačios tiksliausios, o ir kiekiai ne tokie, kad kiekvieną gramą susverčiau) liepą sutikau su 82,923 kilogramais siūlų (gramai tokie tikslūs todėl, kad paskutinė birželį numegzta skara svėrė 177 gramus; ji, beje, irgi dar laukia, kol galus paslėpsiu). O vakar Kernavėje, Gyvosios archeologijos dienose, pamačiau labai nuostabių spalvų vilnos. Aš jos nepirkau, vien grožėjausi, kokias spalvas galima išgauti natūraliais dažais. Bet mamos tam ir yra, kad visą laiką aiškinusios, jog siūlų turiu per daug, ir skatinusios nepirkti naujų, imtų ir padovanotų tos gražiosios vilnos: 100 gramų dažytos svogūnais (viršutinė) ir 150 gramų dažytos asiūkliais. Bus žiemai kepurė ir pirštinės.
O šiuo metu siūlų turiu 83,173. Aišku, tas skaičius labai apytikslis. Kai liks kokie 10-20 kilogramų, tada susversiu tiksliau.

P. S. Tarp turimų atsargų esama "naminės" baltos vilnos. Tad sodyboje šiuo metu džiūsta kalnas liepžiedžių. Kai kitą kartą nuvažiuosiu, reikės asiūklių prisiskinti (gerą glėbį jį praėjusią savaitę išravėjau, bet dar ir liko nemažai), ugniažolės, gal dar ko nors. Tada ir aš galėsiu užsiimti alchemija. Nesuprantu tik vieno, kodėl nepaklausiau, kaip melanžiniai siūlai dažyti. Įtariu, kad su skirtingais kandikais. Bet ir pačiai bus galima kada pažaisti.

P. P. S. O dabar einu kiek pasiuvinėt, kad galėčiau bent kiek progreso parodyti.

5 komentarai:

 1. Toki grozi tik karta maciau.
  O praeitais metasi taip pat ilgai prastovejau pie siulu dazytu :) Spalvos nerealios :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kaip gaila, kad manęs ten nebuvo...:(
  Tikiuosi, atsineši kada parodyti:)Ar jie lietuviški?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ne, jie latviški. Bet kokias spalvas išgauna su augalais... Fantastika... Gerai, kad Vilniuje nėra parduotuvėlės, kurioje tokius siūlus pardavinėtų. Pirkčiau nedvejodama visas spalvas.

  AtsakytiPanaikinti
 4. A,tai man jau ramiau - nusipirkau jų per Kaziuką, bet dar neišbandžiau, žiemos laukius...:)

  AtsakytiPanaikinti
 5. :D :D :D
  O aš jau nekantrauju dabar išbandyti.

  AtsakytiPanaikinti