2011 m. rugpjūčio 10 d., trečiadienis

Rusticanus simplex

Jau beveik finišo tiesioji. Planavau kas mėnesį numegzti po skarą ir iki lapkričio baigti ravelry projektą. Net atsargai mėnesį pasilikai. O paaiškėjo, kad visas vienuoliką užbaigsiu dar rugpjūtį. Šiandien atėjo baltosios, megztos iš Lietuviškos Skriaudžių verpyklos vilnos, eilė. Raštui pasirinkau nemokamą Evelyn A. Clark schemą "Heartland Lace Shaw". Kaip ir kitos šios kūrėjos skaros, taip ir ši, nėra nuobodi: reikia ir į schemą pasižiūrėti, ir mezgant ne į dangų žvalgytis. Galima norint ir savaip raštus padėlioti. O rezultatas visuomet nuostabus. Kaip ir manoji kaimietiška paprastoji (visgi rusticanus skamba geriau negu kaimietiškas, oriau...). Bet vien pasižiūrėjus į ją man padvelkia kaimu, močiutėmis, kurių skarelės iš tolo boluoja...

3 komentarai:

 1. Aik tu peklon, rustikanus kaimietiškasis, matai... :D Atispršau už burnojimą, aišku... Net žandikaulis atvipo, ir taip vis po tokią skarą per mėnesį??? šitas nėrinukų gabalas Tau provincijos močiutes primena??? tada mano asociacijos nesveikos, nes susijusios su Jane Austin dvariokėm, romantiškai žingsniuojančiom po panašių voratinklių apraizgytus Anglijos laukų rudeniškus tolius...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Palauk, palauk, ne provincijos, o kaimo... Tas išmintingas daug žinančias močiutes, pasipuošiančias kiekvieną sekmadienį, kai keliauja į bažnyčią.
  O Jane Austin panelės man labiau asocijuojasi su prie skrybėlaičių prisiūtais plėvesuojančiais margaspalviais kaspinais (bandau dabar prisiminti, kuriame romane kaspino rinkimasis užtruko baisiai ilgai ir yra labai gražiai aprašytas).
  Dėl skarų mezgimo: geriau pirmosios nenumegzti arba ja viena ir apsiriboti. Mezgasi jos labai smagiai. Kai kurių ir raštai labai aiškūs, tai net nereikia žiūrėti. Taip ir tampa jos vos ne narkotikais. Dabar ir vėl žvalgausi, kokią toliau megzti (na, yra viena pradėta, bet ją mezgant reikia labai į raštą žiūrėti, o aš dabar renkuosi mezginį ilgojo savaitgalio kelionei).

  AtsakytiPanaikinti
 3. Агне! Очень красивая шаль. Вязала как-то этот дизайн, нежный и воздушный!

  AtsakytiPanaikinti