2011 m. lapkričio 23 d., trečiadienis

Viščiukų skaičiavimas

Viščiukus skaičiuoja rudenį. O artėjant gruodžio 1 aš rankioju įvairius mezginius bei nėrinius, slepiu galus, fotografuoju ir sveriu, nes artėja mūsų žaidimo pabaigos diena. Tiesa, mano asmeninis žaidimas tęsis toliau. Reikia gi vietos namuose padaryti, nes ir siūlai, ir knygos nebetelpa. Tad apmažinsiu siūlų, kad turėčiau kur dėti knygas (ir naujus siūlus :D ). Šiandien truputis naujų mezginių ir vienas senas senas nėrinys. Na, ne visiškai senas, siūlų mažinimo metu nunertas.

Pirmiausiai - riešinės. Senokai jau jas mezgiau. Atsargos sumažėjo iki kritinio skaičiaus, kad tuoj nebeturėsiu dovanų, jeigu netyčia prireiktų. Riešinėms siūlų turiu daug. Pirmiausiai tai latviška vilna, kurios "Mezgimo zonoje" spėjau prisigriebti įvairiausių spalvų (nors kai kurių spalvų ir pamatyti nespėjau, taip greitai išnyko :D). Bet toje pinigines iš kišenių traukiančioje parduotuvėje (Sonata, tikrai juokauju, ką be tavęs darytumėm) yra ir kitokių riešinėms puikiai tinkančių siūlų, pavyzdžiui portugališka merino vilna "Rosarios", iš kurios vieno matkelio ne tik nusimezgi riešines, bet dar ir kitoms lieka. Šį kartą sumezgiau 38 gramus. Paklausite, iš kur žinau, juk dar ir karoliukus įmezgiau. Na, tai labai paprasta. Aš gi svėriau ne sumegztus, o likusius siūlus.


Antrasis mezginys - pirštinės. Raštuotos, šiltos. Raštą radau mezgėjų rojuje "Ravelry". Labai mielas klasikinis raštas, tinkantis prie visko. Labai patiko pats piršto mezgimo būdas (nors pirštinės kiek keistokai, neįprastai atrodo). Įtariu, kad ir dar kartą megsiu jas. Bus kam nors graži dovana. Tik kiek keisiu piršto vietą. Čia jis tiksliai šone ir dėl tos priežasties šone esanti tiesi ruda linija atsiduria ne ten, kur turėtų būti. Bet tai labai paprastai ištaisoma. Tiesiog kitą kartą pirštą pastumsiu per porą akių link delno. O šioms pirštinėms sunaudojau 82 gramus "Vernito" vilnos atsargų. Ir dar liko, tad galvoju, ką dar megzti: pirštines, kepurę, o gal kokį kaklą?


Dar vienas darbas - nerta servetėlė. Iš tiesų ji buvo nunerta drauge su kitomis, jau seniai rodytomis. Tik šią tuo metu "pamečiau" ir atradau po kelių mėnesių. Pasitaiko... Tad užsiuvau, pasvėriau ir padėjau prie kitų. Mano siūlų atsargos sumažintos dar 39 gramais. Šį kartą - lietuviško lino.


Ir visas šios dienos laimikis - 159 gramai. Neblogai...

Laukite tęsinio...

3 komentarai:

  1. Ačiū :) Galvoju, gal dar kokią kepurę prie jų numegzti...

    AtsakytiPanaikinti
  2. Митенки интересные! И как мне нравятся полосатые пальчики на варежках! Агне, молодец!

    AtsakytiPanaikinti