2011 m. gruodžio 10 d., šeštadienis

Siuvinėjimo kraustymasis ant rėmo

Kol savo samplerį siuvinėjau šilkais, audinį buvau įtempusi paprastu lankeliu. Nežinau, gal tai ir buvo klaida, nes reikėjo jį plauti. Visa laimė, raudonas šilkas nudažė liną menkai. Bet užtat sužinojau, kad šie siūlai dažo, tai gal ne tokia tragiška ta patirtis. Bet dabar jau siuvinėjimas buvo užtemptas ant rėmo ir daugiau nebebus plaunamas ar lyginamas, vien užtemptas ant pagrindo ir įrėmintas.
Medinį rėmą turiu jau senokai, tik ne viską ant jo siuvinėju. Su paprastu lankeliu lengviau keliauti iš kambario į kambarį ar siuvinėjimą pasiimti į kelionę. Bet kai kuriuos darbus siuvinėti ant jo tiesiog privalu. Toks yra ir šis sampleris.
Nors audinio siuvinėjimui yra tikrai pakankamai, visgi nusprendžiau, kad kraštus geriau apsiūti dvigubai perlenkto lino atraižomis. Taip pagrindas geriau ir lygiau įsitemps, be to, neišsitampys jo siūlai.

Viršuje ir apačioje prisiuvau lipnią juostelę. Antroji jos pusė pritvirtinta prie rėmo, tad viską susiuvus belieka tiesiog siuvinėjimo viršų ir apačią prilipdyti.

Tačiau norint gerai įtempti, vien viršų ir apačią pritvirtinti nepakanka. Teoriškai galima naudotis užuolaidų segtukais, bet aš jų taip ir neradau parduotuvėse (tiesa, ne per intensyviausiai ir ieškojau, gal kokį vieną kartą ir pasižiūrėjau). Daug paprasčiau pasiimti porą adatų, įsiverti siūlus ir siūti, o po to gerai įtempti.

Visas įtemptas siuvinėjimas atrodo štai taip.

Įtempta puikiai, visai kaip būgnas. O jeigu siūlai atsilaisvintų, įkišiu po kokį pieštuką ir jie įsitemps smarkiau.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą