2011 m. gruodžio 17 d., šeštadienis

Staltiesė per dvi savaites ir dar Kalėdos

Paskutinėmis savaitėmis gyvenau labai ramiai, gal net per daug. Žinojau, kad iki sausio pabaigos turiu išsiuvinėti staltiesę. O iki tol juk dar daug laiko liko. Planavau šį ketvirtadienį viską išsidėlioti ant grindų, nusipiešti, o po to ramiai išsiuvinėti. Gi dar tiek daug laiko likę... Kad nebūtų per paprasta, trečiadienį man buvo pranešta, kad išsiuvinėti turiu iki gruodžio (!) pabaigos. Susimaišė, taip sakant. Jeigu tai būtų užsakymas, už kurį turėčiau gauti atlygį, kainą turbūt mažų mažiausiai patrigubinčiau. Bet kai prašo mama, bandau pataryti tai, kas yra sunkiai įmanoma.
Matematika čia labai paprasta: piešinio paruošimas - 2 val. (dėl įdomumo viską skaičiavau), vieno motyvo siuvinėjimas - 12 val. darbo. Siuvinėjama ant natūralaus lino staltiesės, pirktos "Lino namuose". Motyvų yra 4, tad viskas užima nei daug, nei mažai - 50 valandų. 50 valandų per 14 dienų - po 3 su puse valandas kasdien. Šitai dar skamba pusėtinai, bet... per Kūčias ir Kalėdas tikrai nesiuvinėsiu (3 dienos), paskutinė diena turi būti skirta plovimui (piešinys perkeltas su kalke) ir lyginimui (linas, natūralus linas - bet šitai gal paliksiu mamai, tegul pati supakuoja dovaną - nors kodėl aš galvoju, kad ir tai teks padaryti man?). Taip atmetamos 4 dienos ir belieka 10 arba 5 valandos per dieną. Kiek pamenu, šventėms dar reikės pasiruošti, tad ir tai laiko užims.
Išvada viena: teoriškai išsiuvinėti neįmanoma, nes aš dar nesugalvojau, kaip naktimis nemiegoti. O praktiškai?

Vienas motyvas jau pilnai išsiuvinėtas (be abejo, nelygintas, o kadangi, kaip jau minėjau, tai yra natūralus linas, tai "šiek tiek" pasilamdęs):

Antrojo šiuo metu turiu štai tiek:

Gal ir spėsiu?

3 komentarai:

  1. Dėl tokio grožio ir naktį nemiegoti verta. O dar geriau ramių ramiausiai naktimis miegojus tokį grožį gauti! Sėkmės darbuojantis.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Tikrai spėsi, juk mes - siuvinėtojos - visada viską laiku spėjame :) Gerų nemigos naktų, atmink, kad tu ne viena darbuojiesi, mūsų yra daug prieš Kalėdas plušančių :)))

    AtsakytiPanaikinti