2011 m. sausio 31 d., pirmadienis

Pradėti 5

Pradėtų darbų eilė dar ilgoka. O čia jau prasideda linksmoji dalis - didieji darbai. Dar ne bazilika, bet irgi nemenkas - Mystic Stitch "New Moon". Darbo dar liko daug. O čia - kiek dabar turiu. Kažkada žmonės netikėjo, kad ikoną baigsiu. O aš ir šį vieną dieną užbaigsiu, ir kitus pradėtus.

2011 m. sausio 30 d., sekmadienis

Pradėti 4

Šį darbą vadinti nepabaigtu net liežuvis nelabai apsiverčia. Mielas Florencijos siuvinėjimo piešinukas. Ko jam trūksta, atpažinti galima nebent pažiūrėjus į jo broliuką, kitą medį, išsiuvinėtą dar 2009 rugsėjį. Žiauru... Juk ir šis buvo greitai išsiuvinėtas. Ir karoliukų turiu. O prisiūti neprisiruošiu. Bet aš kaip nors. Per kokį mėnesį kitą pasistengsiu. O dabar turiu tiek:

2011 m. sausio 29 d., šeštadienis

Haruni

Taip jau nutiko, kad buvau išprovokuota ir įsivėliau į avantiūrą. Tiesiog viename forume drauge mezgėm vieną skarą - Emili Ross Haruni. Ji mezgėsi labai smagiai, labai linksmai. Ryt jau turėtų būti baigta, išplauta, ištampyta. Ar iš karto ir nufotografuosiu, dar neaišku, bet pasistengsiu kuo greičiau. Mezgu iš itališkos grynos merino vilnos "Centolavaggi". Siūlai buvo pirkti riešinėms. Ne viena jų pora iš tokių siūlų ir buvo numegzta, tik kitų spalvų. Kadangi mezgiau dviem siūliukais, likę kamuoliukai labai nedideli. Reiks pasverti, o gal pakaks kokioms margoms riešinėms? Turiu dar ir šios firmos šviesiai pilkų siūlų, jie puikiai derėtų. Bet aš juk ne apie riešines šį kartą. Štai čia skaros labai labai pradžia:


Taip atrodo jau kiek daugiau pamegzta. Jeigu pasiimčiau kokio 2,5 numerio virbalus (skarą mezgiau su 4), graži bliuzelė būtų.


O čia ištemptas raštas (tik spalva labai labai netikra).


Ir mezgimo išvada: jeigu megzčiau dar kokią skarą iš šių siūlų, bandyčiau tik iš vieno siūliuko. Nors gal nuomonę pakeisiu, kai skara bus ištampyta.

2011 m. sausio 28 d., penktadienis

Pirštinės ir kepurė

Pirmosios šiemet pirštinės ir paskutinė pernai kepurė. Tiek vienu, tiek kitų šiemet dar bus. Kepurę jau rodžiau prieš kelias dienas. O pirštinės tuo metu dar buvo neužsiūtos. Pirštinėms raštą dėliojau pati, naudodamasi tradiciniais audimo raštais. Gal pirštines kitas reikėtų tokias megzti?O kokius siūlus pasirinkti? (visgi tikriausiai mažinsiu atsargas, reikia patikrinti, ką iš namuose esančių siūlų galima sukurti) Nors ten Noro taip gražiai atrodo. O šalia mochera kokiam nors šaliui (apie juos irgi netrukus bus įrašų).
Veiksmas, be abejo, vyksta "Mezgimo zonoje". Negalvokite, ten tikrai nėra taip šalta. Tiesiog pirštinių nuotraukoms gavau knygą su daugybe gražių raštų (ją ne tik vartyti, bet ir laikyti su storomis pirštinėmis buvo sudėtinga). O kepurė derėjo prie konteksto, tad jos irgi nebuvo leista nusiimti.
Megsta iš "Drops Alpaca" ir latviškos "Ogrės" vilnos. Taip, buvo ir tokių spalvų, tik nekurie bjaurūs asmenys labai greitai ją susirinko (o dabar gailisi, kodėl nepasiėmė dar daugiau...)

2011 m. sausio 27 d., ketvirtadienis

Pradėti 3

Kuo mane patraukė šis siuvinėjimas, nežinau. Gal nuotaika, gal mielu jaukiu vaizdeliu, o gal Viktorijos laikų dvasia (kažkodėl su tais laikais man labiausiai asocijuojasi šis mielas žaislų parduotuvėlės langas. Tad dar vienas pradėtas (jau trečias) - DMC "The Toy Shop Window". Dar vienas reikšmingai pradėtas siuvinėjimas, laukiantis, kol jį kas nors prisimins...

2011 m. sausio 26 d., trečiadienis

Pradėti 2

Patinka man galimybė rašyti kelias žinutes iš karto, o po to paleisti jas į internetą skirtingomis datomis, kad tinklaraštyje jos pasirodytų skirtingu metu, ne tą pačią dieną. Tad bandau toliau skaičiuoti pradėtus darbus. Šį kartą - šių metų planuose numatytas užbaigti Ink Circles "Cirque des triangles". Darbo dar likę... Tad lauksiu vasaros ir šviesesnių dienų. O dabar vaizdai, kiek turiu.

2011 m. sausio 25 d., antradienis

Pradėti...

Kiek daug turiu gražių siuvinėjamų darbų, kurie, vos pradėti, neaišku kodėl buvo palikti. Ne, neužmiršti. Tiesiog gulėjo ir laukė, kol vėl bus ištraukti. Pradėsiu juos po truputį traukti į dienos šviesą. Kai jau bus parodyti, gal greičiau užbaigsiu. O šiandien man labai patinkantis "Permin of Copenhagen" sampleris. Nors pasižiūrėjus, kiek išsiuvinėta, tikrai neatrodo, kad jis man labai patiktų...

2011 m. sausio 24 d., pirmadienis

Paskutinė pernai metų kepurė

Vos neparašiau, kad tai paskutinė šių metu kepurė. Šiemet kepurių dar nemezgiau. Bet tikiu, kad tikrai dar jų bus. Vienos reikės mamai. O ir sau gal dar kokią nusinarpliosiu. Paskutinioji pernykštė buvo iš A. Zilboorg knygos "45 Fine & Fanciful Hats to Knit". Knygą tradiciškai radau "Mezgimo zonoje". Ta knyga - grožis ir įkvėpimo šaltinis. Meno objektas pats savaime. Tad ir kepurės iš jos nusimezga puikios. Dėvi tokią ir klausaisi komplimentų, matai pavydžius žvilgsnius. Bet kepurė mano ir niekam jos neduosiu. Jau net ir pirštines prie jos nusimezgiau. Tik dar neužsiūtos. Kadangi niekas nenufotografavo jos ant galvos, tai fotomodeliu sutiko pabūti kiemo krūmas. Dar ir sniego balto iškrito. Megzta iš vieno siūlo "Drops Alpaca" ir dviejų latviškos "Ogrės" kamuoliukų (iš viso 6 plonyčiai siūliukai).
Gerai pagalvojus, tai aš jau dar kokios nors kepurės iš tos knygos noriu... :D

2011 m. sausio 23 d., sekmadienis

Dar kartą apie "Haną"


Kai parodžiau užbaigtą "Haną", forumuose pasipylė klausimai, kodėl būtent ją pasirinkau: kodėl ji patiko, kodėl siuvinėjau, jeigu kažkas iš draugų pasakė, kad jiems nepatinka... Na taip, suprantu, tai tikrai netipiškas pasirinkimas. Ją išvis labai mažai kas siuvinėjo. Kai dar siuvinėjimo pradžioje man kilo įtarimas dėl spalvų (mano variantas gerokai skyrėsi nuo to, kuris yra ant schemos viršelio), taip ir nepavyko rasti jos siuvinėjamos ar išsiuvinėtos. Bet aš nusprendžiau rizikuoti, tikėdamasi, kad rezultatas gal nebus labai prastas (tuo labiau, kad skyrėsi ne kokia viena spalva, o visos, tad galima buvo tikėtis, kad tai yra nuotraukos spausdinimo klaida). Visgi tikiuosi, kad nėra didelis nusikaltimas siuvinėti tai, kas tau patinka, net jeigu tam prieštarauja visi tavo draugai (o taip tikrai nėra). Juk siuvinėju sau.
Kuo šis paveikslas patraukė mano dėmesį, aš iki šiol nežinau. Tiesiog pamačiau ir patiko. Ir prisireikė tą pačią minutę. Po to jau siuvinėjama buvo daug ilgiau. Bet aš žinojau, kad šį schema jau pas mane.
Šiek tiek dairiausi po internetą, ką man šis piešinys primena. Pirmiausiai "Kvailių laivo" ("Stultifera navis", 1494) žmogiukus (tik nemaišyti su Petkevičiaus "Durnių laivu", pastarajam būtų per daug garbės). Jeigu neteko vartyti "Kvailių laivo" ir žiūrinėti iliustracijas, jas galite rasti čia.
Visą laiką buvo smalsu, ką reiškia vardas ir data. Išsiaiškinti nepadėjo net ir google. Bet galvoje vis kirbėjo mintis, kad įkvėpimu galėjo būti koks nors XVIII a. pab. - XIX a. pr. antkapinis paminklas. Teko lįsti į internetą ir ieškoti. Panašu, kad buvau teisi. Štai ką radau:Nuotrauka rasta čia.
Nuotrauka rasta čia.

Ir dar viena nuostabi nuotrauka, kurios, deja, nepavyko išsisaugoti. Joje Mirtis tokia nuostabi. Ir dar viena, su nuostabiu giminės portretų rinkiniu (ypač viena giminaitė simpatiška).

Tikiuosi, labai neišgąsdinau, pateikdama tokį vaizdų rinkinį?

2011 m. sausio 22 d., šeštadienis

Pamiršti darbai

Iš pavadinimo tikriausiai gali pasirodyti, kad išsitraukiau kokį neužbaigtą, bet jau seniai seniai pradėtą darbą. Taip tikrai nėra. Šie mezginiai jau seniai net ir padovanoti. O jų nuotraukas, darytas labai paskutinę akimirką, atradau fotoaparato kortelėje tik vakar...
Tad čia komplektukas sūnėno pirmajam gimtadieniui. Kepurė pagal tobuląjį Drops aprašymą (tobulas gal ne tiek aprašymas, kiek modelis). Beje, jeigu kas nors nesupranta angliško, parašykit komentaruose savo el. adresą, galėsiu vertimą į lietuvių kalbą atsiųsti. Vienos mezgėjos prašymu išverčiau.


Pusiau baktusiukas (iki galo neišplatintas - numezgusi maždaug trečdalį šalikėlio platindama, kitą trečdalį numezgiau tiesiai, o tada susiaurinau).

Šiltos kojinės mažoms kojytėms (visgi jau padidėjusioms nuo prieš tai megztų kojinių)

Ir visas komplektas kartu:

2011 m. sausio 21 d., penktadienis

Spalvinimo knygutė?

Šiandien ryte pašto dėžutėje gulėjo didelis vokas, kuris labai labai sunkiai leidosi ištraukiamas. Seniai (iš tiesų tai nelabai, atkeliavo greitai) laukta knyga su daugybe nuostabių angliškų siuvinėjimo piešinių. Įdomu, iš kur siuntėjai žinojo, kada išsiųsti knygą, kad ji mane pasiektų kaip tik per vardadienį? Tas grožis atrodo štai taip:Iš pirmo žvilgsnio galėtumėm ją netgi spalvinimo knygute pavadinti: viduje daugybė vienspalvių piešinukų. Pažiūrėkit patys, koks gražus namukas. O gėlės. Tik imk pieštukus ir spalvink. Pratęsus kairėje esantį piešinį, pridėjus dar daugiau rombukų ir visa tai perpiešus ant medžiagos, galima būtų išsisiuvinėti nuostabią pagalvėlę.Bet spalvinti tinka ne visi piešiniai. Kai kurių linijos baltos, o atspausdinti jie juodame fone. Nieko nebus, juos teks skenuoti, tada kompiuterio programų pagalba versti į negatyvą, o tada atsispausdinti ir...... spalvinti. Taip, taip, būtent spalvinti. Be abejo, piešinys bus keliamas ant audinio ir siūlai derinami vienas prie kito pagal tai, kokios spalvos geriausiai derės tarpusavy ir prie pasirinktų dygsnių. Bet spalvas parinkti daug lengviau, kai piešinys jau apgalvotas. Štai ir dar kelios nuostabios gėlytės, kurios galėtų tikti ant užrašų knygutės viršelio, dėžutės dangtelio, papuošti rūbo kišenę ar pan.

Vienintelė problema, kad Lietuvoje neįmanoma įsigyti šiam siuvinėjimui tinkamų vilnonių siūlų. Kažkiek esu susipirkusi "dolerinėse", kartais ten pasitaiko netgi labai geros siuvinėjimo vilnos. Visgi spalvų nepasirinksi, kokių norisi. Tad pirmiausiai eksperimentuosiu su turimais siūlais. O gal panaudosiu ploną mezgimo vilną (bet kokios mezgimo vilnos rasi 80-100 ar ir daugiau atspalvių?). Teoriškai galima būtų bandyti pačiai dažyti. Pasidaryti po kelis atspalvius grynos spalvos, tada pradėti jas maišyti... Paletę būtų galima nemažą išgauti, tik kažkodėl nėra drąsos tai net pradėti. Ir po kiek gramų reikėtų kiekvienos spalvos dažyti? Na, ką nors sugalvosiu.
O jeigu kam nors prireiktų šios knygos, ją galima rasti štai čia.

2011 m. sausio 19 d., trečiadienis

Dar vienas šių metų planas baigtas

Taip, taip, taip, "Prairie Moon" "Hana" pagaliau baigta. Kada bus įrėminta, neaišku, gaila pinigų rėmui. Bet svarbiausia, kad baigiau siuvinėti. Dabar eisiu žiūrėti, ką ten dar šiems metams priplanavau.

2011 m. sausio 13 d., ketvirtadienis

Finišo tiesioji

Jau beveik, beveik. Liko tiek nedaug. Artimiausiu metu Hana bus baigta. Ir įgyvendintas dar vienas šių metų planas. Gal visgi reikėjo ir mezgimą, nėrimą paplanuoti? Kažkaip prie jų dabar beveik neprieinu.

2011 m. sausio 9 d., sekmadienis

Hardangerio servetėlė arba dar vienas planas baigtas

Šių metų planai vis dar visai neblogai juda (įdomu, kaip bus, kai prie užuolaidėlių priartėsiu). Na, bent jau pradžia tikrai įspūdinga. Du darbai, gulėję gerokai ilgiau nei metus, labai staigiai užbaigti.
Servetėlė, kurią šiandien užbaigiau, buvo pradėta maždaug prieš pusantrus metus, gal kiek vėliau. Po to, kai išsiuvinėjau pirmąją hardangeriu ir paruošiau šio siuvinėjimo būdo pamoką "Rankdarbių kraitelei". Tiesa, pirmoji buvo mano kūrybos, sudėjus kelis ornamentus į vieną. O šią radau rusiškoje knygoje "Стилные вещи для уютного дома". Kažkada buvau ją nusipirkusi rusiškų knygų knygyne prie geležinkelio stoties. Ir tik dabar, vėl išsitraukusi siuvinėjimą, supratau, kuo patraukė mano žvilgsnį ši knyga. Pasidarė smalsu, kas jos tikrasis autorius (iš tiesų tai autorių grupė), kaip knyga vadinasi angliškai ("Inspirations"). Čia jau man kilo įtarimas, kad atradau kažką labai savą. Taip, aš buvau teisi: angliškų siuvinėjimų autorinės teisės priklauso "Country Bumpkin Publications", mano mylimo siuvinėjimo žurnalo "Inspirations" leidėjams. Apsukau ratą ir vėl grįžau ten pat (na, kitas galimas variantas buvo, kad autorius bus mokęsis Royal School of Needlework, kas irgi neretai atsitinka.
Tad štai ta mažylė, siuvinėta ant DMC medvilnės (nepatiko man ji, skystoka, tokiems siuvinėjimams nelabai), Pearl Cotton 8 ir 12 siūlais.

2011 m. sausio 8 d., šeštadienis

Juodojo siuvinėjimo pažaidimai

Dalyvauju viename forume vykstančiame gimtadienių siurprize. Jis jau gerokai įpusėjo. Viena iš mano dovanų - smulkmenėlės juoduoju siuvinėjimu. Jų raštai paimti iš "The Gift of Stitching" 2010 metų rugpjūčio numerio, siuvinėta ant lietuviškos medvilnės. Štai čia galite rasti skirtuko ir žirklių pakabuko (adatinės) autorės tinklaraštį. O aš artimiausiu metu tokius žaisliukus planuoju ir sau išsisiuvinėti. Dabar dovanotieji.

2011 m. sausio 4 d., antradienis

Maži stebuklai - planų vykdymas

Tai buvo tikrai stebuklas. Dar sausio 1-ąją įvykdžiau vieną iš savo planų - užbaigti Lanarte paveiksliuką ("Bear with pram"). Nepamenu, iš kur gavau tą rinkinį (tikrai nepirkau). Nežinau, ką su juo darysiu, kokiam mažam žvirbliukui padovanosiu... Bet darbas baigtas.

2011 m. sausio 3 d., pirmadienis

Seni darbai

Šiemet jau yra užbaigtų darbų. Ir net iš siuvinėjimų sąrašo. Bet gal dar nerodysiu. Yra pernykščių darbų, kurių nuotraukos laukia, kada bus ištraukos į dienos šviesą. Jau mezgiau ir rodžiau dvispalves veidrodines kojines. Jas užbaigus (buvo skirtos labai mažai kojytei), liko ir žalių, ir geltonų siūlų. Buvo nuspręsta numegzti kojines dar mažesnei kojitei. Deja, deja, kad ir kokia maža ji būtų buvusi, siūlų pritrūko. Nuo baktuso buvo likę mėlynų vienas kitas metras. Jų jau pakako. Bet žinot, kas blogiausia? Liko siūlų dar kokioms 5-10 eilių mažyčių kojinių. O išmesti tai gaila :DBeje, kojinės buvo užsiūtos gruodžio 31, kad bent vienu darbu mažiau liktų nebaigtų iki Naujųjų.