2011 m. kovo 28 d., pirmadienis

Pirmadienio ataskaita

Džiaugiuosi, kad bent ne minusas. Šią savaitę pasiuvinėjau gal net kokias porą valandų. Tad ir išsiuvinėtos vos kelios raidės: U (V), W, Y ir pusė Z bei baigta gėlė. Bet pasiuvinėjau. Gaila tik, kad ir artimiausiu metu daugiau laisvų vakarų nenusimato...

2011 m. kovo 27 d., sekmadienis

Noriu į Lefkarą...

Nežinote, kur tai yra? Prieš žiūrėdama šį filmuką, aš irgi nežinojau. Tiesa, tinklaraštyje, kuriame jį radau, buvo parašyta, kad tai yra graikiškas siuvinėjimas. Dar viena lokali peltakio rūšis, primenanti hardangerį. Bet nuostabiausia, kad būtent šis siuvinėjimas kėlė krašto ekonomiką. Moterys siuvinėjo, o drąsūs vyrai, net ir nemokėdami jokios kalbos, tik savo gimtąją, keliavo pardavinėti šiuos grožius.

2011 m. kovo 25 d., penktadienis

Dovana

Trečiadienį rodžiau, kokią dėžutę dariau, kad įdomiau supakuočiau Beatai skirtą gimtadienio dovaną. Ji tą patį trečiadienį aprašė, kaip kažkada Vaidos bloge pamatė labai smagią pusskarę Annis. Ne vieną ir ne du kartus girdėjau frazę: bandysiu, pradėsiu, megsiu. Paskutiniai tokie svarstymai buvo jau man numezgus dovaną. Tada teko Beatą kiek paprovokuoti, pasakyti, kad aš jau irgi nusimezgiau šią skarą. Ir net žydrą. Reikėjo man įsitikinti, kad ji tikrai nepradės megzti. Tuomet būčiau sėdusi ir dariusi kitą dovaną. Įtariu, kad tai būtų buvęs Oslo šalis. Bet kadangi ji tik svajojo, tai Annis nukeliavo pas Beatą. O aš nusipirksiu dar vieną matkelį tos pačios žydros "OnLine" mocheros su šilku, pridėsiu likusius nuo Annis ir Oslo šalį nusimegsiu sau.

2011 m. kovo 23 d., trečiadienis

Dėžutė dovanai

Reikėjo įpakuoti vieną gimtadienio dovaną. Norėjosi kažko įdomesnio nei vien dovanų popierius. Tad sugalvojau iš kartono suklijuoti dėžutę, o jos viršelį pasiuvinėti simegrafijos būdu. Beveik likau be pirštų. Kartoną badyti buvo labai labai sunku. Ir visgi aš įveikiau. O kas buvo dovanų, parodysiu kitą kartą.

2011 m. kovo 21 d., pirmadienis

Sampleris, sampleris, sampleris

Jau kelintą savaitę siuvinėju tik samplerį. Yra daug idėjų, kurias norėtųsi padaryti, kai kas jau ir pasipiešta. Turėtų būti daromi originalūs darbai. Tačiau darbai veja darbus ir nėra laiko atsisėsti bei apgalvoti, kokio audinio ir kokių siūlų reikia. Užtat sampleris juda. Gal ir ne taip greitai, kaip norėtųsi, bet pirmyn. Net ir kartkartėmis paardant, kai netyčia pradedama siuvinėti ne ta spalva. Užtat nereikia galvoti, kaip siuvinėti - viskas nurodyta schemoje.

2011 m. kovo 20 d., sekmadienis

Riešinės

Jau senokai nemezgiau riešinių. Tiksliau, mezgiau. Bet vis neužsiuvau, nebaigiau. O vieną ardysiu, nes nepatinka raštas. Visgi bent vienas užbaigiau. Su labai labai keistais pailgais karoliukais - pupelėmis. Ne kiekvienas raštas jiems tinka, nes įmezgant keliose eilėse tose pačiose vietose po karoliuką, jie pradėtų lipti vienas ant kito. Riešinės kiek šarkiškos, blizgančios, bet atrodo mielai. O ir Drops Baby Merino siūlas labai maloniai aptempia ranką.

2011 m. kovo 16 d., trečiadienis

Dar vienas eglutės (?) žaisliukas

Ilgai kabėję ant lango rankenų žaisliukai pagaliau sulaukė savo dienos. Sekmadienį rodžiau megztus bumbulus, o šiandien - dar vienas artišokas. Keistas man šis pavadinimas, bet jeigu žmonės taip vadina, tenka su jais sutikti ir man. Gal ir primena kiek artišokus... Šis buvo darytas ant apvalaus pagrindo, o juosta, paslepianti galus, dar pasiuvinėta karoliukais. Karoliukai buvo labai labai labai prasti, bet čia juk nereikia vienodų dydžių. Tai ne kokios riešinės, kurioms reikia tikslumo. Tad panašu, kad darydama tokius ir panašius darbus, visus (cha, tikiuosi, nepatikėjot?) karoliukus sunaudosiu.

2011 m. kovo 14 d., pirmadienis

Medžioklė įveikta

Sampleris po truputį auga. Jau dvi eilės išsiuvinėtos. Dabar belieka nuspręsti, ką toliau veikti: kilti į viršų ar leistis žemyn.

2011 m. kovo 13 d., sekmadienis

Eglutės žaisliukai žiemai besitraukiant

Ko gero dabar, sniegui tirpstant ir žiemai bėgant iš kiemo, pats tinkamiausias laikas rodyti eglutės žaisliukus. Ir ypač megztus sausio mėnesį iš vilnonių siūlų :D Bet kaip sakoma, ruošiu roges kitai žiemai. Be to, gal kas susigundys irgi nusimegzti, tai bent laiko nepritrūks. O kai Kalėdoms pradedi ruoštis gruodžio pradžioje, tai didžioji dalis idėjų lieka kitiems metams. Po to dalis būna pamiršta arba taip ir neįgyvendinta. Prieš šventes numezgiau du baltai raudonus bumbulus pagal dviejų norvegų - Arne Nerjordet ir Carlos Zachrison - knygą. Bet jų man buvo mažai, tad numezgiau dar porą jau ir šiais metais. Tik vis nenufotografuodavau. Pagaliau prisiruošiau. O šiuos nufotografavus, galima ruoštis ir daugiau megzti. Nepastebėsiu, kaip ateis Velykos, o po vasaros ir Kalėdos. Ir kur tas laikas taip skuba?

2011 m. kovo 7 d., pirmadienis

Pradėta samplerio antra eilė

Praėjusią savaitę laiko siuvinėti beveik neturėjau. Beveik kiekvieną dieną išeidavau 7 (gerai jau, šeštadienį išėjau 8, o sekmadienį atsikėliau net 9), o grįždavau apie 22-23 val. Akivaizdu, kad darbo dienomis ranka kažką veikinėti po visos dienos jau nebekildavo. Tad truputį pasiuvinėjau tik sekmadienį. O visgi spėjau užbaigti vieną seniai pradėtą darbą (gera vieta niekad laisva nebūna, tad artimiausiom dienom į jo vietą stos kitas seniai seniai pradėtas). Jam reikėjo gal kokių 20 minučių. O po to dar porą valandų (gal kiek daugiau) pasiuvinėjau samplerį. Šią savaitę norėčiau kiek ilgiau pasėdėti, gal net visą šią juostą užbaigti. Dabar turiu štai tiek raguočių:


2011 m. kovo 6 d., sekmadienis

Sekmadienis - užbaigtų darbų diena

Nežinau, kiek laiko man taip seksis įvairius darbus užbaiginėti ar juos rodyti sekmadieniais, bet stengsiuos. Visgi sekmadienį reikia švęsti :)
Tai štai - keičiasi mano pradėtų siuvinėjimų eilės tvarka. Iš virtinės pasitraukia nr. 4 - Florencijos siuvinėjimo būdu gimęs medelis. Jau antrasis. Pirmasis buvo išsiuvinėtas 2009 m. rugsėjį. Ir šis buvo išsiuvinėtas netrukus. Bet karoliukų jam teko laukti labai ilgai... O šiandien gal per kokias 2 minučių susirinkau medžiagas ir prisiuvau. Dabar beliko smulkmena - kada nors įrėminti. O kol kas - visiškai naujas baigtas darbas.


Siuvinėta pagal knygą: Дей Б. Флорентийская вышивка: техника барджелло. Москва, 2008.
Siuvinėta ant 18 mono kanvos DMC siūlais, Mill Hill karoliukai.

2011 m. kovo 4 d., penktadienis

Dar viena skara

Atėjo laikas ir antrąją šių metų skarą parodyti. Numegzta ir ištampyta vasario mėnesį. Čia išbandžiau "Regia Lace" siūlus. Spalva labai graži. Tik nesu tikra, ar man siūlas patinka. Jame sintetika ne suverpta kartu su vilna, bet susukti du siūlai: vienas plonytis plonytis sintetinis, o kitas - labai laisvai suverptas vilnonis. Iš pradžių vis kliūdavo jie už virbalo, vėliau pripratau.

Tada beliko viena problema - pumpurėliai. Mezgiau juos pirmą kartą. Perskaičiau, kad lengviau išnerti su vąšeliu, tai taip pirmiausiai ir bandžiau. Bet kai nieko nepavyko, visai lengvai išmezgiau virbalais. Na, gal kelis kartus tekdavo iš naujo apkabinti tas 5 akis, nes kažkas kažkur užkliūdavo. Bet ir siūlas ne maloniausias pasitaikė. Visgi visa daugybė pumpurėlių buvo sėkmingai įveikti.

O tada prasidėjo linksmybės. Pirmąją mezginio dalį aš didinau, nes norėjau skaros, o ne skarelės. Tad mezgimo pabaigoje (o tai buvo šeštadienio rytas) jau gerokai tempavau ir vis galvojau: reikės į "Mezgimo zoną" ar nereikės? Ir išvis, iki kelių ji dirba. Siūlas trumpėjo gerokai greičiau nei kad baiginėjosi mezginio raštas. Pabaigoje visgi vieną rašto eilę praleidau. O nuėmus akis liko gal pora metrų siūlo. Tikrai nebūtų pakakę daugiau nei vienai eilei.Raštas iš čia.

2011 m. kovo 3 d., ketvirtadienis

Pradėti 13

Geras skaičius. Tikiuosi, jis nereiškia, kad šis darbas užstrigęs mirtinai? Na, apmažinsiu darbų iš priekio, tai ir šio numeris pasikeis. Prancūziškas neidentifikuotos firmos rinkinys. Bus staltiesėlė, kurios priešinguose šonuose - smilgų puokštės

2011 m. kovo 2 d., trečiadienis

Pradėti 12

Per kažkurias Kalėdas gautas dovanų, pradėtas ir padėtas DMC firmos "Lincoln". Keisčiausia, kad man patinka tokio stiliaus paveikslai, o kažkodėl nesisiuvinėja. Darau prielaidą, kad kaltas kryžiukas. O gal noras kažką naujo pradėti?

2011 m. kovo 1 d., antradienis

Pradėti 11

Sekmadienį drąsiai išsitraukiau pradėtų siuvinėjimų dėžę ir nufotografavau tuos, kurių čia dar nebuvo... Gal įkvėpė užbaigto megztinio nuotrauka (juk taip malonu kažką baigto parodyti). Bet pradėtų darbų nelabai sumažėjo, tad kelias dienas vėl pakankinsiu su pradėtais. O po to gal ir užbaigtų jau įdėsiu, kas žino... Šį kartą "Papillon creations" "How does your garden grow". Na, neauga jis pas mane, neauga. Guli giliai po žiemos sniegu, laukia pavasario.