2012 m. sausio 7 d., šeštadienis

Grįžtu prie senosios dienotvarkės

Šventės praėjo, šeštadienis atėjo, tad aš ir vėl kelsiu "prabangaus" siuvinėjimo procesus. Jeigu dar pamenate, pernai baigiau rodyti procesą su šilkais. Tad šiemet atėjo eilė metalams. Ir šie siūlai neturi nieko bendra su taip, kurie paprastai naudojami siuvinėjant kryžiuku. Manasis siūlas, su kuriuo siuvinėju samplerį, medvilnė, apsukta metalu. Turiu dar ir šilko, apsukto dar geresniu metalu. Teoriškai šis siūlas skirtas mokytis, o su šilku - siuvinėti pačius darbus. Bet šilkinį metalinį siūlą palikau rimtesniems darbams, apie kuriuos jau dabar svajoju. Minčių daugiau nei laiko ir ypač gebėjimų... Kaip visuomet. Bet aš išmoksiu. Bent jau pameistrių lygį vieną dieną būtinai pasieksiu.
O šį kartą - patys pirmieji dygsniai metalu. Ir pačios pirmosios problemos, kai reikia juos pavadinti lietuviškai. Šį kartą siuvinėjau daug grandinėlių (viengubą, dvigubą, paplatintą - bet čia jų apibūdinimai, o ne pavadinimai).
As the last year, all my Saturdays will be for the projects with silk and gold. First of all I want to finish my sampler. For this project I had to posibilities: to use gold on cotton or gold on silk. But I'll use cotton. Silk will wait for future projects, something very very important.
This time will be the first few stitches. Most of them - different chain stitches.Pirmiausiai siuvinėjau pačią paprasčiausią grandinėlę, angliškai vadinamą Reverse Chain Stitch (bandžiau tiesiai ant audinio, net nepabandžiusi, kaip su normaliais metalais siuvinėjasi - rizikavau ir pavyko, su tokiais siūlais tikriausiai pavyktų bet kas).
The first stitch was the simpliest Reverse Chain Stitch. Stitching with good threads made no problems, it was only pleasure to stitch with gold.

Po to buvo siuvinėjama platesnė grandinėlė, kur siūlas duriamas ne į vieną skylute, bet dygsnis pradedamas ir baigiamas gretimose. Angliškai tai vadinama Twisted Chain Stitch.
Another Chain Stitch - Twisted.

Lyg to būtų maža, dar buvo dviguba grandinėlė (ši man labai patiko), kur siūlas kabinamas už dviejų prieš tai buvusių dygsnių (Heavy Chain Stitch). Šiuo dygsniu buvo išsiuvinėti keli motyvai ir dar bus siuvinėjama. Motyvas labai dailiai atrodo ir aš dar jį ateityje tikrai panaudosiu. O tai buvo mano pirmoji pažintis su juo.
And few motives in Heavy Chain Stitch. I liked this stitch very much and shall use it in my future projects (i stitched it for the first time).

Ir dar karalienės dygsnis (Queen Stitch) auksu.
And Queen Stitch in gold.

Na, čia jis gal ir ne dailiausiai išsiuvinėtas. Bet iš klaidų juk mokomasi. O čia - pavyzdys, kaip negalima siuvinėti (išryškėjęs tik nuotraukoje...).
When I made photos, I have found, that one stitch looks... not very well. Good lesson for the next time.

Paskutinis dygsnis, kurį parodysiu, kiek primena roželes, tik sukamas ant keturių siūlų ir vadinamas voratinkliu (Four-Legged Flat Spider Web Stitch).
And the last stitch for today - Four-Legged Flat Spider Web Stitch.

Planavau perversti visas savo knygas ir paieškoti lietuviškų dygsnių pavadinimų. Bet šiandien neturėjau laiko. Kai atrasiu - parašysiu.
Today I give only names of stitches in English. It is quite difficult to find Lithuanian names. Some of them we simply do not have.

O čia galima bandyti įžiūrėti, kaip atrodo siūlas. Kokybė fantastiška. Jeigu man prireiks storesnio metaliko, įtariu, net Kreinikai man nebeįtiks (prie gero greitai priprantama).
Here you can try to see, how the thread looks like. The quality is great. I do not want to see my Kreiniks and similar "metals".


Toks šiandien trumpas įrašas. Ką tik išėjo svečiai, o aš noriu eiti siuvinėti. Bet tvarka turi būti. Šeštadienis priklauso šilkui ir auksui.
That's all for today. Till next Saturday and new progress of playing with silks and gold.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą