2012 m. sausio 11 d., trečiadienis

Karas žiurkėnams

Paklausite, kokiems? Tiems patiems, kurie į namus prineša nemenkus kiekius siūlų (o jeigu karas, badas ar maras?), o po to, gavus naują knygą (knygų žiurkėms karas vis dar neskelbiamas), neaišku, kur ją dėti. Gi visur siūlai... Siūlų atsargas pradėjau naikinti jau pernai. Kaip viskas atrodė iš pradžių, galite pamatyti štai čia. Dabar jau jų kiek sumažėjo. O naujų atsirado mažiau nei senųjų sumažėjo. Ir dar naujų buvo sumegzta. Bet kadangi sulaukiau norinčių prisijungti, kviečiu:

Pamenate tekstą apie tai, kodėl mes perkame naujus siūlus? Gal ir jūs dalyvaujate lenktynėse, kas numirdamas paliks daugiausiai siūlų? Na, aš iš šių lenktynių pasitraukiu dėl jau minėtos priežasties - siūlams trūksta vietos. O tai reiškia, kad norėdama prisipirkti naujų, pirmiausiai turiu sunaudoti dalį senųjų... Bet kadangi vienai naikinti savo atsargas nuobodu, be to, kartais pritrūksta ryžto, kviečiu prisijungti ir kitas žiurkėnes.
Smalsu, kaip viskas vyksta? Pirmiausiai siūlau sąžiningai suinventorizuoti visas atsargas (patikrinti patalynės dėžes, balkonus, antresoles, tamsius kambarius, stalčius, rūbų spintas ir visas kitas įmanomas bei neįmanomas vietas, pavyzdžiui, rašomojo stalo stalčius, salono sekcijas, kur už tamsių durelių gali slėptis ne tai, ko tikėtumėmės, ir pan.), siūlus susverti ir pasigirti turimu svoriu. Na, dar galima visą tą krūvą nufotografuoti (savo kiek senoką nuotrauką jau rodžiau, dabar kokią vieną dėžę jau būtų galima atmesti).
Šis patikrinimas naudingas ir dar dėl vienos priežasties - prisiminsite, ką turite. Patartina siūlus peržiūrėti periodiškai. Juk kuo daugiau siūlų, tuo sunkiau prisiminti, kas yra namie, o kas parduotuvėje (tai prisiminti paprasčiau, juk ten siūlai tvarkingai išdėlioti, viskas matosi). Tuos, kurie parduotuvėje, ten ir palikime (bent kuriam laikui, kol kažkokiam darbui pritrūks siūlo ar naujam rūbui - akcento, kuriam namuose nieko tinkamo neatsirado). O iš namuose esančių kurkime naujus darbus ir rodykime visiems, dalinkimės savo įkvėpimu, idėjomis.
Kviečiu susvėrus siūlus ir įdėjus žinutę, apie tai parašyti čia. Visų dalyvaujančiųjų tinklaraščių nuorodos bus paskelbtos vienoje vietoje. Kiekvieną ketvirtadienį rašysiu, ką mezgu, ką numezgiau, kaip sekasi mažinti atsargas. Kviečiu dalintis savo pasiekimais po šiomis žinutėmis, dėti nuorodas į savo įrašus. O jeigu neturite savo tinklaraščio, bet labai norite pasigirti savo pasiekimais ar geromis idėjomis, parašykite man laišką ir aš jį paskelbsiu.
Beje, tai nereiškia, kad naujų siūlų negalima pirkti. Žinoma, kad galima. Aš ir pati neabejoju, kad įsigysiu. Tiesiog patartina bent jau nusipirkti naujų mažiau nei sumezgama senųjų (ir, be abejo, tuos naujus siūlus irgi naudoti).
Mano šių metų norai: sumegzti bent 10 kilogramų (jeigu gruodį imsiu megzti kojines, kurių pora svers vos ne po puskilogramį, tai reikš, kad iki šių norų įgyvendinimo dar labai labai toli). Dar labiau noriu, kad iš sumegztų siūlų atėmus nusipirktus rezultatas irgi būtų bent jau 10 kilogramų. Nesu tikra, kiek tai realu. Tačiau džiaugsiuos kiekvienu mano atsargas sumažinusiu puskilogramiu. Ir tikrai neliūdėsiu, jeigu prireiks nusipirkti naujų siūlų. Juk dėl dietos neatsisakysiu malonumo kad ir nudžiuginti draugus bei numegzti jiems tai, kas patiks, o ne tai, kam siūlų turiu namuose.
Ir dar: jeigu jūsų gyvenimą gadina tik koks kilogramas ar du, kurių jūs niekaip nesumezgate, tai žinokit, kad kai artėjama prie šimto, galima lengvai ir dar papildomą kilogramą siūlų priglausti bei išvaduoti žmones, kuriems sąžinė neleidžia nusipirkti naujų siūlų, nes dar yra atsargų...

Na, tai kas bandys marinti žiurkėną, kaupiantį siūlų atsargas?


From the last year I am on a yarn diet. That means, that I am trying to kill a hamster in myself, who is buying and muying new yarns. In the middle of the last year I had about 85 kilos... Not so much (photos are here). This year I have found friends, who would like to be on this diet too. Every Thursday I'll write a hamsterry post. Everyone, who would like to play with me, will weight their hoard, write about it in their blogs and will leave a comment here. If you want to play with us, we will be glad seeing your treasure. And do not forget to show new yarns (sometimes it is unimpossible to avoid buying some...). We will buy, but less that we will use. And our "mountains" of yarns will diminish.

10 komentarų:

 1. Manau, kad ir man laikas prisijungti, nes nauji siūlai kaupiasi greičiau nei sumezgami senieji... Inventorizaciją atliksiu artimiausiu metu. Tik gal aš siūlus sversiu pabaigusi kokį mezginį/nėrinį, nes būna savaičių, kai virbalų net į rankas nepaimu :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Audrone, siūlau dėl įdomumo susisverti visus turimus siūlus. Taip sužinosi, ką gero turi (ir paaiškės, kad bent keli paskutiniai pirkiniai buvo visai nereikalingi).
  Po to siūlau užsibrėžti ir kas savaitę ar bent jau kas dvi bent po valandą pamegzti. Ir parodyti turėsi ką, ir darbai judės, negulės užmiršti.
  O jeigu dar užsibrėši pirkti bent dvigubai mažiau siūlų nei sumezgi, tada atsargos tikrai po truputį ims nykti.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Hmm... tikrai geras sumanymas. Bet aš tai bijau tos inventorizacijos.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aš irgi bijojau. Iš pradžių. Nes bejojau viršyti kokius 30 kilogramų :D Kai jau ir 50 viršijau, tada beliko smalsumas... Be to, baigusi sverti tikrai apsidžiaugiau, atradusi siūlų, kurių net neįsivaizdavau turinti. Tad siūlau drąsiai atlikti inventorizaciją. Man jau smalsu...

  AtsakytiPanaikinti
 5. O aš supratau, kad dar netapau baisiu žiurkėnu :D. Atsargų mažiau nei 10kg. Prisijungčiau, bet baisiai sunkiai prisiruošiu ką nors rašyt ir dar ilgiau ruošiuos fotografuot. (Net į forumą nesukėliau visko ką numezgiau)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Aš mielai prisijungčiau taip pat, tik reiktų pamėginti susverti.. nežinau ar bus stebuklai, svorio atžvilgiu gal ne daug, bet kiek vietos užima :O

  AtsakytiPanaikinti
 7. Ugne, tie 10 kilogramų - ne tiek jau ir mažai. O jeigu juos gerai išslapstysi, nepastebėsi, kaip atsiras 20, po to ir 30, o po to... Nesek žalingais kitų žmonių pavyzdžiais;)

  Greta, jeigu vietos užima, tai ir svers. Iš patirties sakau. Siūlai, kaip paaiškėjo, ganėtinai nedaug vietos užima, palyginus su svoriu (žinoma, nebent tai maišas mocheros matkelių). Būtų visai įdomu sužinoti, kiek tas "nedaug"

  AtsakytiPanaikinti
 8. Man jau irgi įdomu, kiek sveria mano nedaug.. turiu maždaug 50x50x50cm dėžę pilną mezgimo siūlų, tada dar dvi nedideles nėrimo siūlų ir šiaip likučių nuo visko ir dar du kamuoliukus naudojamus... :D aaaai ir dar nemažą maišą su 'naujais' atiduotais siūlais... :D hmm... :D

  AtsakytiPanaikinti
 9. :D :D :D Va apie tuos "ir dar" aš ir kalbėjau. Svarbiausia nepamiršti, kur viskas suslėpta...

  AtsakytiPanaikinti
 10. Jau seniai žinau, kad su Agnės užmojais ir tempais nėra ko lygintis. Vis gi susvėrus savo siūlus man iškilo klausimas: kur galima padėti 80 kg?! Mano 5,5 kg taip varganai atrodo, kad gal ir neverta sėsti ant šios dietos. Tiek to - ir tuos pačius sunaikinti vis dėlto reikia :)

  Va, jūs mane geriau pasodinkite ant medžiagų dietos - šitų turiu daugiau nei proto, o apetitas užauga kiekvieną kartą apsilankius parduotuvėje :) Bijau net sverti.

  AtsakytiPanaikinti