2012 m. gegužės 7 d., pirmadienis

Ir vėl naujas

Gegužę judinsiu dar vieną iš pradėtų darbų. Tiesa, šiek tiek pakrutinsiu ir MS pauksčius, bet jie bus tik tarp kitko. O aš dabar staltiesę užbaiginėsiu (norėčiau bent vieną iš dviejų piešinių per mėnesį išsiuvinėti, o tai yra tikrai realu). Šiuo metu paveikslo turiu štai tiek.

This May I'll stitch my UFO table cloth. It has two similar pictures and I want to stitch at least one. I do not have too much time, so only one. But it would be possible to stitch both too. At the moment I do not have too much.


Na, ne tiek ir daug, bet savaitgalį beveik nesiuvinėjau, nes tris dienas keliavau po LDK, tiksliau jos baltarusiškąją dalį.  Parsiveržiau ta proga porą knygų apie baltarusių tekstilę (įsivaizduosiu, kad aš ir šia kalba siugebu skaityti...). Dar ir kelis rankdarbiškus vaizdus teko išvysti. Nesvyžiaus pilyje buvo "rekonstruotų" suknelių. Tiesa, viskas, kas tik buvo įmanoma, ten buvo padaryta mašina. Bet kai kurie piešiniai buvo visai dailiai sudėlioti, tad įamžinau jas - gal kada pravers.
Užtat daug gražesnį "eksponatą" radau Naugarduko parapinėje bažnyčioje (beje, ten susituokė A. Mickevičiaus tėvai). Ši vėliava tikrai yra naudojama, kaip ir kitos, daug vėlesnės.


But this weekend I had no time for stitching, because I was visiting the eastern territory of the Grand Duchy of Lithuania (nowadays it is called Belarus). In the museums I have found two books about Belarus textiles, stitching (and I hope to learn reading in Belorussian, while reading these two books). There were few stitched exhibits too. I have seen few "reconstructed" dresses in Nesvizh (everything, what was possible, was done not by hand). But I liked some stitched ornaments, so I made photos of these dresses. Maybe one day I'll use them.
But I have found very nice example of real historic stitching in the parochial church of Navahrudak:4 komentarai:

  1. Na man be galo įdomi kelionė. Gal galima būtų didesnio fotoreportažo apie tai? :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Iki penktadienio būsiu labai užsiėmusi, bet po to galėsiu parašyti.

    AtsakytiPanaikinti