2012 m. rugsėjo 19 d., trečiadienis

Procesas

Šiandien noriu parodyti, kaip atrodo mano siuvinėjimo procesas, kai siuvinėju adinuke (visai nesvarbu, ar ji būna balta, ar spalvota). Siuvinėjant kryžiuku viskas būna aišku: arba pasiimamas rinkinys, kuriame jau viskas paruošta, tetrūksta tik lankelio ar rėmo ir žirklučių, arba pasiimama schema, audinys ir susirenkami nurodyti siūlai. Šiuo atveju net nesvarbu, kad kokio siūlo nėra tarp atsargų - galima siuvinėti ir be jo, o trūkstamus tarpus užpildyti vėliau.

Today I want to show my stitching process of adinuke (traditional Lithuanian whitework; sometimes I make it in colours). When you cross stitch some picture, everything is very clear: you take a kit, where you will find everything you need, or you take a pattern, some cotton or linen and most often DMC (or some other threads). If you are shot of some colour, you can stich without it and later fill unstitched places.

Daug ilgesnis pasiruošimas, jeigu siuvinėji adinuke. Dėl tos priežasties aš paprastai iš karto sėdu susirinkti kelis darbus, kad po to, turėdama kelias minutes laisvo laiko, galėčiau nesukdama galvos ramiai siuvinėti. Vienas ilgesnių darbų - piešinio pasirinkimas. Po to jį persipiešiu ant atskiro popieriaus lapo, kad originalas liktų nesuteptas, nesuplyštų ir t. t. Tada per kalkę jį perkeliu ant audinio, susirenku ir susikarpau siūlus, greta įdedu šešias adatas ir toks rinkinukas keliauja į atskirą aplanką. Paklausit, kodėl net šešios adatos, ar vienos nepakanka? Atsakymas labai paprastas: kad nereikėtų kiekvieną kartą varstyti siūlus ir galėčiau siuvinėti toje vietoje, kurioje noriu, o ne toje, kurioje siūlas leidžia, į adatas susiveriu visus šešis gijos siūliukus. Kadangi adinuke siuvinėju visiškai be mazgų (nebent siūlas būtų melanžinis) ir beveik be siūlų pertempimų, šitai padeda sutaupyti gerokai laiko ir siuvinėti nesukant galvos. Ypač jeigu siuvinėji ne namie ant sofos, kur viską gali išsidėlioti, bet traukiny.

It takes me more time to prepare when I stitch whitework. I do not like these preparations so very often I make few “kits” for myself that I could stitch whenever I have some time. Firstly I prepare a pattern, draw it onto a new sheet of paper (I want to keep originals clean and unused). Later using a tracing paper I put the picture onto fabric. Later I take chosen threads, cut them into suitable lengths. Into this kit I put 6 needles. I always prepare all 6 needles with all threads of the strand. It helps me to save time while stitching. 

O šioje nuotraukoje - dviejų darbų pradžia. Vienas - štai šis rankinukas. O kitas rankinukas dar tik laukia siuvimo mašinos.

In this photo - two "kits", prepared for stitching. One of them - this bag. Another bag is still waiting for sewing machine.

3 komentarai:

 1. Labai išsamus aprašas, mielai perskaičiau ir, kaip visad po panašių skaitymų, atsirado noras daryti tą patį :D (Siuvinėti adinuke, tai esu dariusi jau laaabai seniai).
  Agne, ar nepatiri sunkumų su piešinio perkėlimu ant audinio? Ar aiškios lieka visos linijos, ar jos nenusitrina? Esu girdėjusi, kad būna ir taip...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Na, man jos nenusitrina. O jeigu kuri būna neryški, tai visuomet šalia laikau piešinį ir tą liniją paryškinu pieštuku.

  AtsakytiPanaikinti
 3. looking forward to seeing this piece when stitched,like you I like white work but have not done much, not sure if candwicking falls into this category,(being white I expect it does) a technique I enjoy stitching oh for more hours in a day!!

  AtsakytiPanaikinti