2012 m. gruodžio 26 d., trečiadienis

Kalėdinis siuvinėjimas

Jau nepamenu kada, bet prieš kelerius metus mes su Beata pasidarėm kalėdines dovanas - jinai nusipirko Hapsburgo nėrinių siuvinėjimo aprašymą, o aš - jakobiniškojo siuvinėjimo.Gulėjo jis ilgokai. Pasižiūrėdavau, paskaitinėdavau ir nuspręsdavau, kad per daug sudėtingai skamba. Šias Kalėdas teko praleisti namie, apsikabinus kalną nosinių (taip jau yra, kad net darbovietės pavadinime esantis žodis "nacionalinis" negarantuoja, kad nesėdėsi šaltame kabinete, perpučiama skersvėjų; na, bet čia tarp kitko, tiesiog paaiškinimas, kodėl sėdėjau namuose ir ieškojau, kuo užsiimti). Tad vakar išsitraukiau turimą rinkinį ir nusprendžiau - laikas. Ir paaiškėjo, kad ne taip baisu, kaip atrodo. Kaip man patiko... Rinkinys nuostabus, piešinys puikiai perpieštas, aprašymas labai aiškus (tikrai nereikės konsultacijų, kurias siūlo rinkinio autorė Tanja Berlin). Tiesiog siuvinėk ir džiaukis. Tiesa, viena smulkmena darbą sulėtino: rinkinyje vieno siūlo pritrūko, tiksliau, vietoj jo įdėtas kitas. Bet net ir tai man nesutrukdė. Neabejoju, kad parašiusi laišką sulaukčiau trūkstamo siūlo. Bet ne visi tarpušvenčiu dirba. Be to, kol iš Kanados tas siūlas atkeliautų... Negi suksiu galvą dėl tokios smulkmenos. Šiandien jau užsisakiau siūlą Europoje, užsakymas buvo patvirtintas (dirba ir šiandien ta parduotuvė!), tad tikiuosi greitai gauti užsakymą. O iki to laiko dar turėsiu pakankamai darbo.

Apačioje pridedu dar ir detalę to, kas išsiuvinėta. Ir ko aš tiek laiko bijojau? Juk čia tikrai nėra taip jau baisiai sudėtinga (na, gal kvadratai ir ne visi tikslūs, bet čia gi siuvinėjimas, o ne koks namo brėžinys)


Few years ago Beata and I have made Christmas gifts for ourselves. She has bought Hapsburg lace embroidery pattern, and I - jacobean embroidery kit. All this time I was looking at this kit and thinking, that it is soooo difficult. But yesterday I decided, that it is time to start. And... it wasn't so difficult. I liked this stitching very much. The kit is great, the design on the fabric very clear, instructions easy to follow... The author Tanja Berlin did a great work preparing it, I do not think, that I'll need some advice. There is only one little problem, that will slow my work: I am short of one shade of wool (there was over in the kit). I am sure, that I would get the one I need, if I write a letter. But I am not going to do that. Not all people work between Christmas and New Year. And it would take some time to get wool from Canada. I simply bought it in Italy and I've got affirmation (they are working today!). So I hope to have my thread soon. And I'll have enough of stitching while waiting.

Here is a detail of my work. Now I am thinking, what I was afraid of... It is not so difficult (maybe my squares aren't very perfect, but it is only stitching, not architectural plans).


5 komentarai:

 1. Su šventėmis! Linkime pasveikti :) O siuvinėjimas man labai sudėtingai atrodo... Bet ir labai gražu. Laukiam tęsinio.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Danguole, tave irgi sveikinu su šventėmis. Stengiuosi pasveikti - sėdžiu darbe ir tikinu, kad kabinete visai nešalta :D
  O dėl siuvinėjimo: nėra jis toks sudėtingas, kaip atrodo. Laiko užima, bet tai, ką šiuo metu siuvinėju, reikalauja tik kruopštumo (pavyzdžiui, kad visos linijos tiksliai užsisiuvinėtų, nes siuvinėjimas nebus plaunamas). O šiaip labai smagus. Šiuo metu jau pradėjau skaičiuoti minutes, kada keliausiu namo toliau siuvinėti :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kaip gražu...
  Mane, matyt, pilnatis veikia taip, kadnoris kabinėtis :D o kad nėr prie rankdarbio ko prikibt tai prie anglų kalbos prikibsiu - squares reik sakyt, ne quadrates :D nors ir išradinga (paskui pratrink komentarą, kad nieks apie mano bjaurų būdą nesužinotų ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. O dabar pilnatis?
  Na, bet kuriuo atveju dėkui. Aš žiūrėjau į tą žodį ir jis man toks keistas atrodė... Bet ką padarysi, romanų kalbos veikia :D Gerai, kai kas nors pataiso. Deja, paskutiniu metu anglų kalbą naudoti tenka labai retai. Na, gerai, šiuo metu "Hobitą" skaitau angliškai. Kai baigsiu, eisiu filmą žiūrėti. Išprašiau kvietimų, kad jau mano kostiumas buvo skolintas filmo reklamai :D Bet tai - vieni iš nedaugelio susidūrimų su anglų kalba. Dar tinklaraščius paskaitau ir viskas. Daugiau praktikos kaip ir nėra.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Dėkui, kad neįsižeidei :)
  Gal ne visai pilnatis - bet kažkoks apvalainas mėnulis, nu reik gi su kažkuo pasidalint atskomybe... :D
  Hobitas - geras skaitymas. Ir aš "kursą kartoju", iš dalies kad išsiaiškinčiau, ką Jacksonas prikūrė filme, kurį jau spėjau pažiūrėt, ir galiu tvirtai tart: puiki pasaka, verta "sugaišt" tris valandas... Dabar vasaros laukiu, kada antrą dalį rodys...

  AtsakytiPanaikinti