2013 m. birželio 21 d., penktadienis

Lininis šalis (?)

Tai turėjo būti nertas šalis. Pagal pradinį autorės sumanymą jis turėjo būti vilnonis, bet man buvo leista testuoti iš lino. Deja, nunerto pagal aprašymą jo ilgis buvo toks labai labai "pakaklinis". Žinoma, galėjau nerti ilgesnį, bet pagalvojau, kad labai gražus takelis nusinėrė. Tad toks ir liko. O šalį aš dar nersiu. O gal ir ne šalį. Toks raštas labai puoštų nerto lininio švarkelio nugarą.

Beje, šį kartą ir techninės detalės įdomios. Pati autorė pageidavo 3,5 mm vąšelio. Bet kadangi aš nėriau iš lino, jis man būtų buvęs gerokai per storas. Aš net 4 lino siūliukus ėmiau nesuktus, kad jie bent kiek storesni būtų. Tad paėmiau tuos siūliukus, 3 mm storio vąšelį (vietoj įprasto 2 mm) ir man patiko. Gal visgi  išmoksiu vieną dieną nerti vąšeliais, kurie bus bent jau panašūs į nurodytus ant siūlų... O sunėriau tik 91 gramą siūlų. Šaliui tikriausiai reikėtų dvigubai daugiau. Nors man labiausiai smalsu, kiek reikėtų švarkeliui.

It had to be a crocheted shawl. The authors idea was woolen shawl, but I've got her permission to crochet from linen. As a shawl it had to be twice as long as it is now. At first I thought to make it longer, but later my shawl became a table runner. Maybe one day I'll make another shawl Or maybe this great pattern will become back pattern for my future crocheted linen jacket.

For the first time I've used 3 mm hood instead of my favorite 2 mm for this linen and liked loose result a lot. Once more, it would suit for a jacket very much. I used 91 grams of linen, so I guess that one would need about 150-200 grams for a real shawl. Dar neišblokuotas, bet raštas gerai matosi:
Unblocked, but the pattern is very clear:

3 komentarai:

 1. Sveiki Agne,
  Jie yra nuostabūs kūriniai, ir aš myliu spalvas.
  Didelis apkabinimas,
  giac

  AtsakytiPanaikinti
 2. Giac, thank you :)

  Ačiū, man irgi labai šis raštas patiko. Galvoju, ką dar juo nusinerti.

  AtsakytiPanaikinti