2013 m. rugpjūčio 13 d., antradienis

Dar vienoms krikštynoms

Šį kartą rodau du krikšto rūbus - skraistes, ant kurių buvau paprašyta išsiuvinėti dviejų sesučių vardus ir krikštynų datą. Prisipažinsiu, pamačiusi audinį pagalvojau: į ką aš įsivėliau. Bet juk galima ir ant tiulio siuvinėti. Negi neįveiksiu. Svarbiausia buvo sugalvoti, kaip ant audinio perkelti piešinį ir kaip įtempti audinį, kad jis neišsitemptų, išlaikytų formą. Gaila, pamiršau padaryti proceso nuotraukų. Liko tik ši, kur prisiūta paskutinė data. Štai taip aš ir siuvinėjau. Vardai ir datos ant popieriaus buvo prisiuvamos prie audinio. Datas dar mažiau dygsniavau, jos nedidelės. O varduose buvo daug daug mažų dygsniukų, kurie prilaikė patį audinį, neleido jam judėti. Tad siuvinėdama neturėjau blogosios pusės: palikdavau ilgesnį siūlo galą, o visus galus slėpdavau jau išsiuvinėjusi užrašą ir nuardžiusi popierių.

This time - two more baptize clothes. I was asked to stitch the names and baptize dates for two sisters. When I've seen the material, my very first thought was: oh, no... But if someone is asking, I have to stitch. One of the problems was how to draw the pattern onto cloth. The other, how to keep the form unchanged. Alas, I have only this one photo with the progress. I was stitching with no other side, with paper, sewed to it. It was not the easiest way, but the result was worth of my effort.


Kaip jau sakiau, viskas buvo siuvinėjama drebant, kad tik nesutraukčiau ar per daug neištempčiau audinio, kad piešinys gražiai matytųsi (gal tik trečias ar ketvirtas dygsnis buvo tas, kuriuo siuvinėjimas žiūrėjosi), tad laimingiausia akimirka būdavo tuomet, kai pagaliau popierių galėdavau nuplėšti ir darbas būdavo baigtas. Plastmasiniai labai stipriai nesuspaudžiantys lankeliai šiam darbui buvo išsigelbėjimas. Bet panašu, kad artėja diena, kai teks susirinkti visus medinius lankelius ir juos apsiūti audinio juostelėmis. Juk dydžių reikia įvairių. O kitą kartą plastmasinis lankelis gali nebeišgelbėti.

The only one thought while stitching was how to keep material's form unchanged. The happiest moment was every time, than every element was finished and I could take paper off.


Na ir baigti darbai, nufotografuoti pačią paskutinę akimirką, prieš pat išeinant iš namų:

And the finished works. The photos were made the last minute, as nearly always:

5 komentarai:

 1. Vaje, čia tas pats, kas siuvinėti ant voratinklio, mano pagarba!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū :) Panašiai ir jaučiausi. O kai bandžiau jau ne pirmą dygsnį, o jis vis nesižiūrėjo, netiko, tai net ir panika buvo beapimanti pagalvojus, į ką aš įsivėliau.

   Panaikinti
  2. sveiki,kokia kaina skraisciu su vardu? mano e.pastas kasiuke@info.lt

   Panaikinti
 2. Sveiki Agne,
  Tai tiesiog gražus. Jūs padarė nuostabų darbą. kaip miela jie bus pažvelgti į savo krikštynas.
  Didelis apkabinimas,
  giac

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Giac, thank you. I hope, that one day these two sisters will like their cloths.

   Panaikinti