2013 m. rugpjūčio 6 d., antradienis

Mokausi toliau

Niekas negimė mokėdamas. Prisipažinsiu, mane visuomet prajuokina, kai žmonės rodo savo pirmuosius darbus ir sako, kad jie pirmieji. Taip, jie pirmieji, kuriuos padarė suaugę, bet pamiršta tai, ką darė, būdami vaikais, mokydamiesi mokykloje ir pan. Rankos juk prisimena, įgūdžiai sugrįžta. O šį kartą mano įrašai būtent ir rodo, kaip įgūdžiai formuojami, kaip renkamos žinios. Žinoma, mano rankos pripratusios prie kitokių darbų, greičiau paklūsta. Visgi šie nėriniai joms yra visiška naujiena. O ir galvai visai kita veikla. Reikia dėmesingai stebėti, kaip formuojamas raštas, nes vienas praleistas persukimas ir klaida garantuota. Gerai, jeigu pastebi iš karto. Štai čia yra mano vakar vakaro dviejų su pusę valandų darbas. Net 14 centimetrų...

Yesterday evening I was continuing learning bobbin lace. It is interesting to see, how my hands are trying to remember what to do without thinking, how my head tries to remember new ways of doing lace. Bobbin lace is new for me, so I have to think while doing, because it is so easy to make a mistake. Here is my last evenings work - only two hours and a half and 14 centimeters of lace...


Tiesa, pirmieji 5 centimetrai buvo klaidų darymui ir eksperimentavimui. Kažkurią akimirką pastebėjau, kad rezultatas ne visai toks, koks turėtų būti. Štai kaip būna, kai pamiršti vieną kartą persukti siūlus... Bet jau nebeardžiau pradėto darbo. Čia juk tik pavyzdėlis, tad gali būti ir su klaidomis. Kai jau gerą darbą darysiu, tada nebegalėsiu sau leisti klysti arba teks ardyti. Tiesa, dar sugalvojau, kad mano nėrinys per laisvas, tad per kelias eiles jį susiaurinau. Dar nemoku apsiskaičiuoti, kokio pločio turi būti darbai. Todėl eksperimentuoju be piešinio, prie pagalvėlės prisisegusi languotą popierių, pagal kurį ir smaigstau adatėles.

From these 14 centimeters the first 5 ones were for mistakes and experiments. After some rows I have found, that my lace somehow looks different from how it should look. Of course, I have forgot to make one twist... But I haven't unpicked my work. It is just a try. Later I have found, that my lace is too thin, so I had to make it narrower. And only after these 5 cm I was glad with the result.


O štai čia jau gerieji 9 centimetrai. Žinoma, juos dar reikėtų pastandinti, suteikti "prekinę" išvaizdą. Bet čia juk tik bandymas, ne rimtas darbas, tad tikrai tuo neužsiimsiu. Tiesa, dabar galvoju, kad gal visgi reikėjo laisviau pinti? Na, bet kuriuo atveju jau reikia imtis rimtesnių darbų, jeigu noriu pasiruošti intensyviajam nėrinių savaitgaliui. Mūsų mokytojos planai labai optimistiniai. O aš noriu imti ir padaryti tai, ką ji suplanavo (dar viena optimistė).

So I made 9 cm of normal lace just to learn, how to do it. Now I am thinking, that maybe it looks too narrow, but I like the result. It is time to start doing something more difficult if I want to prepare for the intensive bobbin lace weekend.
P. S. Perskaičiau šį tekstą ir pagalvojau: taip, kai išbandysiu 100 nėrinių elementų, jie man tikrai nebekels problemų, tiesiog darysiu ir džiaugsiuos. O dabar mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis...2 komentarai:

 1. Sveiki Agna,
  Tai yra labai gerai padaryta. Gražus darbas.
  Didelis apkabinimas,
  giac

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Thanks, Giac. I am trying to do my best :)

   Panaikinti