2013 m. rugpjūčio 1 d., ketvirtadienis

Pagaliau... ir visai neskaudėjo...

Jau nebeprisimenu, kiek laiko ruošiausi išbandyti nėrinius. Ne nėrimą vąšeliu, ne nėrimą šeivute, bet tuos tikruosius, senuosius nėrinius. Įtariu, drąsos pritrūkdavo. O pabandžiau ir paaiškėjo, kad ne taip viskas ir baisu. Pirmiausiai pasisiuvau pagalvėle. Bet paaiškėjo, kad ji turėjo būti bent dvigubai storesnė, tad nusprendžiau, kad šiandien ji nebus verta rodymo. Pagalvosiu, ar aš noriu didesnės apvalios pagalvėlės ir ar man ją darytis. Gal ir ne. Įtariu, kad supratus, kad pagalvėlė netinkama, galėjo ilgam laikui pasibaigti eksperimentai. Bet ant nosies gi nėrinių kursai, tad ir elementariausius elementus reikia pramokti, ir įsitikinti, kad priemones turiu. Negi reikės skubiai kitą pagalvėlę gaminti. Bet prisiminiau, kad yra namuose tokia paraloninė nemaža pagalvė - tachtos atlošas. Pasiūta ji senokai, bet nesusitrynusi. Pabandžiau - ne pati minkščiausia, tad nusprendžiau eksperimentuoti. Dabar jau žinau, kad išsisukau. Ši pagalvėlė bus visai nebloga, reikės tik medvilninį užvalkalą jai pasiūti.

I was planning to start doing bobbin lace for a long time. At least few years. I guess, I was afraid. But it is not so difficult as it looks. Of course, crocheting is easier, but making lace also is not a mission impossible. First of all I sewed a pillow. But now I know, that it had to be at least twice bigger, so I haven’t made a photo of it. I’ll think, if I need such pillow and if I want to do it once more. But I had to start learning the elements, because at the end of August I am going to lace’s course and I want to try making lace before. I’ve found some pillow at home. It is quite good, so I need to make a cotton cover for it.

Mano šio vakaro darbas atrodė štai taip (šioje nuotraukoje, kur balti nėriniai ant balto fono, gal ir nelabai kas matosi, bet bent jau adatėlių miškas šviečia; dar ir šeivelės, kuriomis dirbau, matosi).

Here is my one evening's work. Of course, now I could make it quicker. I had to look at my book for every element.


 O čia tas pats miškas iš arčiau.

And one more photo. Ir nuimta juostelė. Ne viskas joje tobula, esama ir klaidų, bet tik tas nedaro klaidų, kas nieko nedaro. O aš šiandien išbandžiau tris elementus: Cloth Stitch, Half Stitch ir, kaip spėju, Double Stitch.

And this is the result. Of course, there are some mistakes, but it is my very very first bobbib lace. I used three stitches: Cloth Stitch, Half Stitch and Double Stitch.


 Dėl paskutinio elemento angliško pavadinimo nesu tikra, nes mokiausi pagal šią prancūzišką knygą. Na, bet angliški ir prancūziški pavadinimai bent jau yra. O mums, besimokančioms daryti štai šį smuiko raktą, matyt teks "sunorminti" elementų pavadinimus.

I was learning from this french book. At the end of August I'll make such a beauty. Is it possible?


 Šį savaitgalį išvažiuoju, tad sodyboje darysiuos šeiveles. Jų turiu tik 9 poras, o tai yra labai labai labai mažai. Jeigu nuspręsiu, kad reikia jas pirktis, tada beliks sugalvoti, ar pradžiai pakaks kokių 50 porų, ar iš karto 100 pirkti. Iš pradžių, kol nuspręsiu, ar ruošiuosi ilgai blusinėti, bus geros ir namie gamintos.

This weekend I'll be making bobbins. I am not sure if it is my craft, so I am not prepared to buy some 50 pairs of bobbins at the moment. So next week I'll show, how my bobbins were made.

Taip pat dar reikės sugalvoti, ar mokytis eksperimentuojant puslapis po puslapio. Tuomet manęs lauktų štai tokie variantai.

And I also have to chose, whether I am going to learn step by step and to do such laces.


O gal pulti stačia galva ir bandyti iš karto tokia juostelę?

Or I’ll try to make more difficult ones.Nuotraukos šiandien labai nekokios. Bet taip norėjosi pasigirti, kad ir tokias nuotraukas rodant (na, prastesnėse nuotraukose klaidos irgi prasčiau matosi).

The photos are not the best ones. But I wanted to show my first steps in bobbin lace. y the way, it is more difficult to find mistakes looking at the bad photos.

6 komentarai:

 1. Na na, va tuoj ir suprasi, kad tų "kursų" visai ir nereikia, viską iš knygos puikiai išmokt galima :D

  Dėl šeivelių skaičiaus -- jei dviejų darbų vienu metu nedarysi, 50 pradžiai turėtų užtekt. Aišku, jei kainų skirtumas nedidelis -- imk daugiau :D

  O šiaip geras pirmas blynas, laukiam kitų. Pradžiai pabandyk dar iš eilės daryt. O jei darysi tai, kas įdomu, o ne tai, ką reiktų -- nepamiršk pasiskaityt bent jau teorijos :D Ne be reikalo tie daiktai tam tikra eilės tvarka sudėti būna dažniausiai.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Guoda, reikia, net labai reikia kursų. Tu galvoji, kad aš kitaip būčiau prisiruošusi pradėti daryti nėrinius? Man gi dar reikia staltiesę iki rugsėjo išsiuvinėti (spėk, ar kas nors bent jau piešinį perkėlė ant audinio...), baigti liemenę testuoti... Be to, ir tu nebūtum smuiko rakto sukūrusi, jeigu ne šie kursai.

   Dėl šeivelių: jų dabar dar nepirksiu. Po atostogų, jeigu piniginė labai neverks, o aš suprasiu, kad rimtai susirgau, tada reikės siųstis. Dar kursuose tavąsias prašysiu leisti išbandyti, kad nuspręsčiau, kuri forma labiau patinka. Nors šitos - kaip suprantu, daniškos (?) - labai smagios, galima būtų tokias siųstis (Vokietijoje radau, kur tokio nuo 12 eurų kainuoja už 24 vienetus, tad ir kaina nebloga).

   Kepsiu, kepsiu blynus :) Tik su tuo "iš eilės" sudėtinga. Pirmąjį lapą jau padariau, o čia nufotografuoti ir yra antras ir trečias pavyzdžių lapai. Ta knyga - apie visokius nėrinius po truputį. O daugiau knygų neturiu (išskyrus VA studiją apie tai, kaip atskirti visokius nėrinius). Va perversiu tavąsias ir reikės nuspręsti, kokią nusipirkti. O gal ką parekomentuotum? Jeigu bookdepository turėtų, gal dar iki Žolinės knygą gaučiau, o tai reiškia, kad galėčiau tvarkingiau pasimokyti, o tau beliktų mano klaidas taisyti... Dar reikėtų išmokti ir pagal piešinį dirbti. Dabar gi tiesiog pasiėmiau languoto popieriaus lapą ir pagal langelius adatas smaigsčiau, nes neįsivaizdavau, kokio pločio juostelė bus iš tokių siūlų.

   Panaikinti
 2. Sveiki Agne,
  Jis atrodo mielas. Aš visada žavėjausi Rankų darbo nėriniai ir jums padarė didelį darbą.
  Didelis apkabinimas,
  giac

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Giac,
   thank you for your nice comment. It was my very first try doing bobbin lace, but not the last. Now, I am going to translate the text into English...
   Agnė

   Panaikinti
 3. Ačiū :) Norėčiau ir toliau narstyti, bet pirmiausiai reikia šeivelių prisidaryti...

  AtsakytiPanaikinti