2013 m. gruodžio 30 d., pirmadienis

Paskutiniai vaizdai šiemet

Ryt jau tikriausiai nieko nebeparašysiu tinklaraštyje - ruošiuos švęsti Naujuosius (nors man tai ir nėra šventė). Rimtų įsipareigojimų ateinantiems metams nebus. Gal tik norėčiau dažniau ką nors čia parašyti. Dar būtų neblogai nebaigtus darbus pajudinti. Visai norėčiau pasistengti grįžti prie kažkada buvusios dienotvarkės, kai vienas vakaras per savaitę būdavo skirtas baiginėjimams. O gal ir pavyks? Na, bent kokį pusmetį.
O dabar eilė vienam darbui, kurį baigiau dar rugsėjį Florencijoje. Ten ši 3 siūliukų Biržų lino bliuzelė buvo dar ir padėvėta. Bet taip ir nenufotografavau per atostogas. O dabar su ja jau vėsoka. Tad teks laukti kitos vasaros. Tada gal ir nuotrauka geresnė atsiras. Bet tai jau bus paskutiniai 323 gramai šiemet. O kiti viščiukai liks sausiui.

Gražių kūrybingų Naujųjų ir šaunių darbų!


This is the last text this year. Tomorrow I'll have no time to writing. People say, that it is time to make plans for the next year. I shall not do this. What I'd like to do is to write more often than this year. And maybe to finish some UFO's. I'd like to spend one evening a week with them. Once I was doing like that and some of them were finished. But I have many many more waiting for me. At least half a year would be great.
And now the last work this year - the tunic, that was finished in Florence this September. But I had no time to make some photos, only to wear it. And now it is too cold, so my tunic waits for next summer Maybe I'll make some better photos too. Tunic was crocheted from 3-ply Lithuanian linen from Biržai, I used 323 grams for it.

Happy New creative Year!

2013 m. gruodžio 24 d., antradienis

Su šventom Kalėdom!


Linksmų šventų Kalėdų! Ramybės, šviesos, jaukumo Jums ir Jūsų artimiesiems!

Merry Christmas!


Beato Angelico. Adorazione del Bambino

2013 m. gruodžio 21 d., šeštadienis

Kalėdinė eglutė

Paskutinėmis dienomis vis internete pastebiu draugų nuotraukų, kur jie rodo, kaip pasipuošė savo kabinetus. Aš nelabai puošiausi: šią savaitę dar buvo kaip ir anksti (aš gi ne Maximoje dirbu), o kitą aš atostogausiu. Tai tik eglę pasistačiau. Turiu prisipažinti, kad ji šiemet jau trečias Kalėdas švęs, o aš tik vakar prisiruošiau nuotrauką padaryti...

This is my Christmas tree at work. All next week I'll spend at home, so I haven't done many decorations, but this tree is in its place. To tell the truth, it is its third Christmas, but I had no time to make photos till yesterday...
Tiesa, yra ir dar viena pusiau eglutė kabinete, pasipuošusi raudonais žaisliukais. Vasarą kelios augo mūsų darže, o žiemai vieną parsivežiau ir atsinešiau į darbą. Valgyti dar niekas nebandė, o aš net nežinau, ar ji valgoma, ar dekoratyvinė. Bet visiems kolegoms patinka.


I have another quasi Christmas tree at work, decorated with red toys. Last summer few were growing in our family's garden and I have taken one for winter to my work. Nobody has tried to eat fruits, but all like this plant.

2013 m. gruodžio 16 d., pirmadienis

Pirmoji skiautinių pagalvėlė įpusėta

Pagaliau baigiau siūti pirmąjį skiautinių ornamentą. Prisipažinsiu, viena linija labai akį rėžia - nukreivinau ir nebegaliu pataisyti. Bet aš niekam nesakysiu, o dauguma ir nepastebės. Ar aš kalta, kad mano akys milimetrus skiria? Dabar beliko "smulkmenos": sudaigstyti, susiūti... Ateityje tikriausiai tokių paprastų linijų rankomis nebesiūsiu. Ne veltui XIX a. buvo išrastos siuvimo mašinos - reikia atiduoti duoklę progresui. Tokį bloką su mašina būtų buvę galima labai greitai susiūti. Bet susiuvus mašina, nepavyktų taip gražiai blogąją pusę išlyginti. Tad kaip visur, taip ir čia yra antroji medalio pusė. O dabar siuvama aplikacija. Nežinau, ar iki Kalėdų užbaigsiu, bet po švenčių vaizdų tikrai bus.

My very first patchwork block is done. Who could believe, that someone these days sews by hand. But I did this. The lines cannot be called the straightest ones, but I'll not say this to no one.  This is my problem, that my eyes see the smallest differences. Now the blocks will be done quicker. From now I'll sew with my sewing machine. It'll be much quicker. And now I am going to sew another block, this time - applique. 

2013 m. gruodžio 14 d., šeštadienis

Man tikrai viskas gerai

Paskambino šį pirmadienį mano mamai jos draugė, pasikalbėjo jos, o ji tarp kitko ir klausia, kas man atsitiko - gi tiek laiko nieko nerašiau. Išvadas padariau negreitai, tik šiandien. Bet pranešu, kad aš tikrai sveika gyva (na, beveik sveika, nes darbe šalta, tai gerklė kažkokias užuominas bando mėtyti, bet aš ne apie tai). Tiesiog darau darbą po darbo, tai laiko fotografuoti gaila. O kai kurie darbai net sugeba iškeliauti nenufotografuoti. Bet po Kalėdų pažadu taisytis. Visą Kalėdų savaitę atostogausiu, tai reikės darbų sutvarkyti. Na, gal dar ir anksčiau ką nors parodysiu. O šiandien - kalėdiniai bumbulai, sėkmingai iškeliavę iš namų prieš kokias porą savaičių, o gal ir seniau. Bet bent jau nufotografuoti (paskutinę minutę, greitai greitai...)


Last monday my mother's friend called her. After some talking, she asked, if something happened to me, I haven't written so long. So after nearly a week I have found some time to write and to say, that I am still alive, but all evenings are sacrificed for some works. I do not have time to make photos... But all the Christmas week I am not going to go to work, so I'll have some time for my works. At least for those, who stayed at home. Some of them came away before making photos. And these Christmas toys have their new owner. But I can ber glad, that I made few photos.