2017 m. vasario 27 d., pirmadienis

Bateau Bayeux

Istorinis siuvinėjimas - vis sunkėjančios siuvinėjimo ligos jau gana sena forma, įgaunanti naujas formas. Šį kartą tai buvo Bayeux siuvinėjimas. Gavo jis šį vardą nuo Bayeux gobeleno, kuris, kaip žinia, nėra gobelenas. Išvis su tuo žodžiuu gobelenas yra vienos problemos. Iš tikrųjų gobelenu galima vadinti tik tą kilimą, kuris yra nuaustas konkrečiose dirbtuvėse Paryžiuje (čia kaip su šampanu ir panašiais pavadinimais). Visus kitus audimus turėtumėm turbūt vadinti kilimais. Bet Bayeux normandų žygius vaizduojantis darbas iš tikrųjų yra siuvinėjimas. Bet angliškai jis vadinamas kilimu, o mes vadinam gobelenu. Svarbiausia žinoti, kad yra ne visai taip kaip vadinama.

Historical embroidery is the new form of my very serious disease, which is called "embroidery". This time it is Bayeux embroidery. Bayeux embroidery got its name from Bayeux tapestry. Of course, we know that it is not a tapestry, it is embroidery. But maybe we could say that this is exception from the description of what is real tapestry.

Prieš kiek laiko perskaičiau apie Kathy Andrews organizuojamus siuvinėjimo kursus internetu. Be abejo, man jų būtinai prisireikė, nes rezultatas turėjo būti įspūdingas. Galima sakyti, kad jis buvo net per daug šaunus, nes šis procesas mane užbūrė. Šiuo metu aš galiu tik sakyti "laukite tęsinio", bet po kokio pusmečio jau tikiuosi parašyti apie proceso, kuris trūks kelerius artimiausius metus, pradžią.

Some time ago I read about online embroidery class by Kathy Andrews. And I had to participate in it. The result had to be great. And I really loved the result and this kind of embroidery. At the moment I can only say "To be continued", but I hope to show something more in some half a year. There will be a few years project, inspired by amazing Bayeux tapestry.

4 komentarai:

  1. what a beautifully stitched boat you have done you must be thrilled and look forward to seeing more soon

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Thanks, Margaret! I fell in love with Bayeux embroidery and with this work too.

      Panaikinti